Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
igor28

Jak zmierzyć mieszkanie??

Recommended Posts

Chciałbym zrobić remont w swoim mieszkaniu, ale nie wiem właściwie jak go zmierzyć, jak dokonać właściwego pomiaru,aby nie kupić za dużo albo za mało materiału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy co chcesz dokładnie kupić. Większość rzeczy jak terakota, glazura, tapety, farby itp. liczy się w m2. Więc wystarczy przeliczyć długość i szerokość pomieszczenia. Jeżeli pokój nie ma kształtu kwadratu czy prostokąta, dobrze jest rozrysować sobie go na kartce, wziąć wszystkie długości boków i dzieląc na mniejsze figury geometryczne przemnożyć jego powierzchnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Polsce obowiązują dwie normy, które mówią o sposobie mierzenia powierzchni:PN-70/B-02365 oraz PN-ISO 9836-1997.Pierwsza mówi,że trzeba liczyć powierzchnię w świetle ścian surowych, a ta druga w świetle ścian wykończeniowych(czyli otynkowanych, z płytkami itp)
Ja robiłem to tak:Przede wszystkim zaopatrzyłem się w dobrą miarkę, sztywną metalową, nie żaden centymetr krawiecki czy linijkę.Podłogę mierzymy w szerz i w poprzek, mnożąc- otrzymamy powierzchnię podłogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • To trochę tak jak z Moim Prądem, do 50% dotacji, ale tak naprawdę, realne dofinansowanie to około 20-30%, bo 5 tysięcy złotych to koszt w zaokrągleniu tylko 1 kW, a instalacje 2 kW to na Polskie gospodarstwa za mało. 
  • ja rozmawiam z Ekspertem, z nim sie nie policzkuję, więc nie wiem skąd ta uwaga. Dyscyplinuj urobosa, który nadal się skupia na mnie, nie na tematach. Fobia?   To zrozumiałe. a ja odniosłem sie do zdania:   Wg mojej obserwacji na podłożu papy dachowej zgrzewalnej dobrej jakości mech nie tyllko zawilgocił powierzchnię, ale też nieusuwany niszczył ją wrastając stopniowo, tworzył też powierzchnię ziemi (z obumarłych roślin). To samo mówił mi sąsiad z gontem bitumicznym. Myślę, że przy dachówce cementowe, a tym bardziej goncie drewnianym wnikanie korzonkow w podłoże jest jeszcze łatwiejsze. Blacha ma o wiele większą odporność na taką penetrację, a zabezpieczona, pewnie całkowitą,  prócz odbarwienia.   Dlatego zapytałem Eksperta o te podłoża!
  • Ekspert się wypowiedział!!! Dodał do mojej wypowiedzi podziękowanie i widać uznał, że nic więcej nie warto zenkowi dopisywać!!! Tego zdania nie doczytało się naszemu dyskutantowi   Ja ręki do policzkowania nie podnoszę...
  • to akurat jest bzdura na resorach.  Im mniejszy i cieplejszy dom (a kanadyjczyki należą do grupy cieplejszych) - tym mniejszy sens ma w ogóle myślenie o PC. W twoim przypadku, szczególnie jeśli ma być tanio - trzeba wziąść pod uwagę kable grzejne w wylewce lub zwykłe konkwektory jak w przypadku domu gawła. Oczywiście, od samego początku prawdopodobnie trzeba będzie dać PV na dach - ale to ze względu, że inaczej nie będziesz w stanie wyjść ze wskaźnikami narzuconymi przez Warunki Techniczne. To bardzo utrudnia budowanie domów ogrzewanych tylko prądem. Trzeba stosować różne myki i sztuczki ;)
  • Gość Radek
   Polecam zapoznać się z ofertą od Bowim - ja mam właśnie wszelkie zbrojenia od nich i wiem że są solidne.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...