Skocz do zawartości

Rów melioracyjny na dzialce, jak to prawnie wyglada??


bysio71

Recommended Posts

Witam.Z mysla o starosci icon_smile.gif)) jestem w trakcie zakupu dzialki w pieknych okolicach parku krajobrazowego.Dzialka ma status budowlanej i ma powierzchnie 1360 m2. Jest mniej wiecej w kwadracie.Jednyny problem jaki sie pojawil to row melioryzacyjny ktory znajduje okolo 1 metra od granicy dzialki i idzie wzdluz owej granicy.W rzeczywistosci tego rowu fizycznie nie ma, jest natomiast naniesiony na mapke.Z tego co wiem moze byc problemu przy wyznaczaniu miejsca budowy domu oraz ogrodzenia.Musi byc zachowana jakas odleglosc budowy domu i ogrodzenia.Nasuwa sie pytanie jaka odleglosc budowy domu i ogrodzenia musze zachowac od w/w rowu?Moze jest mozliwosc likwidacji tego rowu z mapki skoro fizycznie go nie ma?Prosze o jakies wskazowki.Z gory dziekuje i pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Moja sytuacja jest nastepujaca, przez moja dzialke i sasiada przebiega row melioracyjny jest on przykryty kregami betonowymi, na jego dzialce z racji tego ze budowal dom i wymienil kregi na nowe, maja one srednice 120cm na odcinku 20m, na mojej dzialce maja srednice 50cm na odcinku 30m, gdyz bylo to robione lata temu nie posiadam zadnych informacji na ten temat. Chcialbym wymienic kregi na wieksze 120cm zeby caly przykryty odcinek mial ta sama srednice i dobra droznosc.
Czy potrzebuje jakies pozwolenie na wymiane tych kregow na wieksze? Czy jest mozliwe zeby bylo to finansowane przez urzad gminy? Jakie kroki musze podjac zeby wykonac ta inwestycje?

Prosze o pomoc ! Edytowano przez IOON (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...