Skocz do zawartości

wanna z hydromasażem


Recommended Posts

Moja sąsiadka kupiła używany 5 letni dom. Zrobiła mały remont . W łazience była wanna z hydromasażem - piękna - ogromna. Po jakimś czasie postanowiła ja wypróbować. Była wtedy w 8 m-cu ciąży. Napuściła wodę - weszła do niej i właczyła . Natychmiast pojawiło się mnóstwo czarnych fafrocli, woda zabarwiła sie na szar - brunatny kolor a koleżanka w szoku szybko wyskoczyła z tej wanny. Postanowili się pozbyć zbędnego mebla. Może niepotrzebnie - może mozna cos z tym jeszcze zrobić?
Skąd wziął się ten brud w wodzie nagle? Czy któś miał taki przypadek?
Link do komentarza
Ja mam hydromasaz w mieszkaniu, dlugo nieuzywana wanna ze stojaca woda w ukladzie doprowadzi do powstania glonow. Ewidentny blad nowych wlascicieli, powinni najpierw przeplukac wanne specjalnym plynem do hydromasazu (ok. 40 PLN 1l i wystarcza na 1 rok) My z zona jesli dlugo nie uzywamy ukladu to i tak raz na 3-4 tygodni pluczemy caly uklad. Przyjemnosc wymaga troche poswiecenia.
Dziwi mnie tylko ze sasiadka weszla do wanny i od razu wlaczyla hydro, nie brzydzila sie uzywac czegos bez przeczyszczenia? Brrrr......
Szkoda sprzedawac, wystarczy wyczyscic wspomnianymi plynami, tzn. napuscic wode az zakryje dysze wlac plyn (ilosc korka od butelki) i wlaczyc na 30min hydro. Moja wanna sama sie osusza i przeplukuje biezaca woda, ale mozna zalac ponownie woda i jeszcze raz wlaczyc na 10 min w celu przeplukania. Ten zabieg pomoze i bedzie mozna uzywac wanny bez problemu (oczywiscie regularnie czyszczac ja)

Pzdr.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Dziwi mnie tylko ze sasiadka weszla do wanny i od razu wlaczyla hydro, nie brzydzila sie uzywac czegos bez przeczyszczenia?



Przy przeprowadzce jeśli nie wymieniamy wanny to przynajmniej czyścimy ją długo i dokładnie. To wchodzenie do wanny bez sprawdzenia jej stanu było lekkomyślnością. Sąsiadka nie dostała jakiejś alergii, mam nadzieję?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Ja mam hydromasaz w mieszkaniu, dlugo nieuzywana wanna ze stojaca woda w ukladzie doprowadzi do powstania glonow. Ewidentny blad nowych wlascicieli, powinni najpierw przeplukac wanne specjalnym plynem do hydromasazu (ok. 40 PLN 1l i wystarcza na 1 rok) My z zona jesli dlugo nie uzywamy ukladu to i tak raz na 3-4 tygodni pluczemy caly uklad. Przyjemnosc wymaga troche poswiecenia.
Dziwi mnie tylko ze sasiadka weszla do wanny i od razu wlaczyla hydro, nie brzydzila sie uzywac czegos bez przeczyszczenia? Brrrr......
Szkoda sprzedawac, wystarczy wyczyscic wspomnianymi plynami, tzn. napuscic wode az zakryje dysze wlac plyn (ilosc korka od butelki) i wlaczyc na 30min hydro. Moja wanna sama sie osusza i przeplukuje biezaca woda, ale mozna zalac ponownie woda i jeszcze raz wlaczyc na 10 min w celu przeplukania. Ten zabieg pomoze i bedzie mozna uzywac wanny bez problemu (oczywiscie regularnie czyszczac ja)

Pzdr.


Są wanny z hydromasażem za 2 tys. zł i za 20tys. zł - nie wiem czym się różnią, ale czytałam artykuł o rodzinie która za taki sprzęt zapłaciła 30 tys. zł i później wszyscy po kolei zapadali na dziwną chorobę - jak się okazało po kilku miesiącach - to choroba legionistów - wywoływana przez maleńką bakterię, która rozmnaża się w takich jacuzzi . Jacuzzi i wanna z hydromasażem to nie to samo?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Są wanny z hydromasażem za 2 tys. zł i za 20tys. zł - nie wiem czym się różnią, ale czytałam artykuł o rodzinie która za taki sprzęt zapłaciła 30 tys. zł i później wszyscy po kolei zapadali na dziwną chorobę - jak się okazało po kilku miesiącach - to choroba legionistów - wywoływana przez maleńką bakterię, która rozmnaża się w takich jacuzzi . Jacuzzi i wanna z hydromasażem to nie to samo?



Bez przesady. Zaraz się dowiemy że kąpiele skracają życie a zbyt częste mycie głowy prowadzi do przwlekłego zapalenia zatok.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
A ja kupiłem jakiś czas temu mieszkanie, w którym jest taka wanna, no chyba w latach 90-ych jeszcze zainstalowana. Poprzedni właściciele niby korzystali, ale nie za często i twierdzili, że czyścili. Ja dokładnie umyłem wannę, nalałem wody i dodałem środka do czyszczenia. Zabulgotalo i oczom ukazał się brud, niczym pomyciu całych legionów rzymskich. Już z 7 razy czyściłem środkami do wanien te dysze, przepłukując je też co jakiś czas czystą wodą bez środków chemicznych, a dalej pojawiają się farfocle, a piana po kilku chwilach żółknie. Nie wiem, czy wywalić w holere tę wannę, czy to sie da doczyszcić. A może są jakieś firmy w tym specjalizujące, ale ja nie moge nic znaleźć w necie.
Pozdrwiam
Opto
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Czy moglibyście napisać jakie produkty są dobre do czyszczenia takiej wanny? Kupiłam sobie niedawno Scandispa, ale zapomniałam dokładnie wypytać sprzedawcy czego używać, a po przeczytaniu różnych opinii na forach trochę się przestraszyłam... Jak często należy czyścić? Niektórzy piszą, że raz w miesiącu inni, że kilka razy w roku. Już się pogubiłam.
Link do komentarza
Cytat

Czy moglibyście napisać jakie produkty są dobre do czyszczenia takiej wanny? Kupiłam sobie niedawno Scandispa, ale zapomniałam dokładnie wypytać sprzedawcy czego używać, a po przeczytaniu różnych opinii na forach trochę się przestraszyłam... Jak często należy czyścić? Niektórzy piszą, że raz w miesiącu inni, że kilka razy w roku. Już się pogubiłam.



Utrzymanie takiej wanny w czystości jest praktycznie niemożliwe !

A da się wejść do wanny bez skóry żeby naskórek ,włosy nie odpadał-y podczas masażu ,nie wspomnę że trzeba by zrobić sobie lewatywę albo czopa jakiegoś dopasować do pewnego miejsca ,albo obserwować jak drobinki tego czegoś pomykają sobie w wannie .
Mamy tu do czynienia z dynamicznym przepływem wody ,powietrza .

Nikomu nie odradzam podnoszę tylko świadomość że te "skarby " odkładają się w rurach i zaczyna się dopiero luksus .

Najbardziej higieniczna kąpiel to prysznic .
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Utrzymanie takiej wanny w czystości jest praktycznie niemożliwe !

A da się wejść do wanny bez skóry żeby naskórek ,włosy nie odpadał-y podczas masażu ,nie wspomnę że trzeba by zrobić sobie lewatywę albo czopa jakiegoś dopasować do pewnego miejsca ,albo obserwować jak drobinki tego czegoś pomykają sobie w wannie .
Mamy tu do czynienia z dynamicznym przepływem wody ,powietrza .

Nikomu nie odradzam podnoszę tylko świadomość że te "skarby " odkładają się w rurach i zaczyna się dopiero luksus .

Najbardziej higieniczna kąpiel to prysznic .



Nie koniecznie - bierzemy pod uwagę wszystkie wanny i traktujemy jak jeden ten sam produkt - czy w przypadku samochodów można tak samo stwierdzić? Większość ma cztery koła i kierownicę a jednak widać różnicę....

W przypadku wanien, ważne jest aby układ był całkowicie drożny, dysze i kanały wodne płukane po kąpieli czystą wodą a wszystkie przewody, podgrzewacz, dysze wodne i powietrzne, wirniki pomp, zaciąg osuszane i to dosłownie. Instalujemy takie rozwiązania i chociaż nie należą do tanich, klienci mają świadomość co się dzieje po kąpieli, więc czują się bezpieczniej. Z drugiej strony do naszych układów można "zajrzeć" poprzez transparentne przewody i zobaczyć, że są czyste i pozbawione nalotu.

Wanna z hydromażem i wanna SPA to zupełnie inne urządzenia - inna architektura i... woda, gdyż ta w wannach SPA może nie być zmieniana nawet rok. Oczywiście od nas zależy, czy co tydzień do takiej wanny zajrzymy i potraktujemy agesywnymi środkami. Badamy wodę po względem PH, korzystamy z UV, brominatorów, filtrów piaskowych itp... chińskie produkty przeważnie mają filtr papierowy lub z mikrowłókien - czasami jakiś marny chloronator i legionella pojawić się może w każdej chwili.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...