Skocz do zawartości

Ogrzewanie wody elektryczne czy gazowe


Aga remontuje

Recommended Posts

Witam,

 jestem w trakcie remontu mieszkania i mam dylemat odnośnie wyboru sposobu  podgrzewania wody. W chwili obecnej w łazience jest piecyk gazowy jednak ze względów bezpieczeństwa i walorów estetycznych zastanawiam sie nad elektrycznym podgrzewaczem wody VELIS EVO PLUS 80L 1500 W ARISTON. Z wody będą  korzystac dwie osoby.

Pytanie moje do znawców tematu czy to będzie dobra zamiana patrząc z punktu widzenia zapowiadanych podwyżek prądu?  

Edytowano przez Aga remontuje (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
11 minut temu, Aga remontuje napisał:

Witam,

 jestem w trakcie remontu mieszkania i mam dylemat odnośnie wyboru sposobu  podgrzewania wody. W chwili obecnej w łazience jest piecyk gazowy jednak ze względów bezpieczeństwa i walorów estetycznych zastanawiam sie nad elektrycznym podgrzewaczem wody VELIS EVO PLUS 80L 1500 W ARISTON. Z wody będą  korzystac dwie osoby.

Pytanie moje do znawców tematu czy to będzie dobra zamiana patrząc z punktu widzenia zapowiadanych podwyżek prądu?  

Miałem podobny dylemat, czyli dwie osoby i wybór sposobu ogrzewania wody. Jednak dla mnie kwestią zasadniczą nie była cena prądu lecz bezpieczeństwo użytkowania. Z tego powodu zrezygnowałem z piecyka gazowego na rzecz podgrzewacza elektrycznego.

I mam święty spokój.

Sprawą zasadniczą jest kubatura pomieszczenia, w którym będzie użytkowany piecyk gazowy. Jak jest z tym u Ciebie?

Link do komentarza
1 godzinę temu, Aga remontuje napisał:

Łazienka ma niecałe 5 metrów kwadratowych. Czyli rozumiem, że jesteś zadowolony ze zmiany.

Przy pięciu metrach powierzchni bałbym się  piecyka gazowego, chociaż prawny wymóg (zdaje się że jest to 8 metrów sześciennych) kubatury minimum byłby spełniony. Ale dobrze rozumiesz, z ogrzewacza elektrycznego jestem zadowolony. Mam taki zwykły, o objętości 50 litrów. I wystarcza nawet kiedy któreś z dzieci zawita w odwiedziny.

Link do komentarza
2 minuty temu, Chaton napisał:

Przepływowy piec potrzebuje solidnego poboru, żeby się włączyć. Z tego powodu miałam zużycie 12m3 na 3 osoby w poprzednim mieszkaniu. To co zaoszczedzisz na gazie wydasz na wode i ścieki. Bez sensu jak dla mnie.

12 m3 wody to rozumiesz że na miesiąc, więc jest to normalne zużycie, szczególnie gdy korzysta się z wanny.

Link do komentarza
21 minut temu, Chaton napisał:

No właśnie w tym problem, że wanny nie było, tylko głeboki brodzik, z którego na dobrą sprawę korzystało tylko dziecko. Dużo wody się lało tylko po to, żeby piec się załączył.

To faktycznie ciut za dużo.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...