Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć.

Mam następujące pytanie. Zamówiłem domek narzędziowy i wykonawca wykonał go z zastosowaniem papy tekturowej na dachu. Chciałbym docelowo aby znalazł się na nim gont. Jednak w zaleceniach jednego z producentów przeczytałem, żeby nie stosować gontów na papę tekturową. Co o tym myślicie? Czy mimo to założyć gont na tę papę? Czy może poczekać aż ta papa się zużyje i dopiero wtedy dać lepszą papę plus gont? 

Dziękuję za odpowiedzi.

Link do komentarza
1 godzinę temu, Cliverllaro napisał:

Jednak w zaleceniach jednego z producentów przeczytałem, żeby nie stosować gontów na papę tekturową. Co o tym myślicie?

Myśle, że ten sam producent poleca jednak papę, która zastosować.

Pod gont musisz dac podkład, niekoniecznie papę.

Jesli pokrycie masz zrobione szczelnie, i nie jest starsze niz 6 mcy zostawilbym tą papę którą masz

Link do komentarza
42 minuty temu, Cliverllaro napisał:

Dach jest wykonany z desek o szerokości ok 10-15cm szerekości. Czyli mam zerwać tą papę tekturową i na deski przybić gonty? Czy dać pod gonty jakąś izolację?

Jeśli to jest domek tylko na narzędzia czyli obiekt nieogrzewany i mało szczelny, to żadnego podkładu bym nie dawał. 

4 minuty temu, MrTomo napisał:

 Pod gont musisz dac podkład,  

Z jakiego powodu "musisz"?

Link do komentarza
16 minut temu, MrTomo napisał:

Myśle, że ten sam producent poleca jednak papę, która zastosować.

Pod gont musisz dac podkład, niekoniecznie papę.

Jesli pokrycie masz zrobione szczelnie, i nie jest starsze niz 6 mcy zostawilbym tą papę którą masz

Papa została położona przez Wykonawcę domku w środę. Pada u nas przez ostatnie dni i nie zauważyłem przecieków. Pierwotnie chciałem na tę papę położyć gont, ale znalazłem informację o tym by nie stosować papy tekturowej jako podkład. Czy mam rozumieć, że skoro papa tekturową jest świeżo zamontowana, to może ona być użyta jako podkład? Czy pozostawienie jej pod gontem może mieć jakieś przykre konsekwencje w przyszłości? Na pewno pozostawienie jej byłoby dla mnie mniej czasochłonne.

Link do komentarza
9 minut temu, Cliverllaro napisał:

Papa została położona przez Wykonawcę domku w środę.  

Więc dlaczego nie uzgodniłeś z wykonawcą położenia gontu? 

21 minut temu, MrTomo napisał:

Żeby nie zalało narzędzi jakby co

 

Jakby co? Uważasz, że gont ma postać sita?

To może jeszcze jakie dwie warstwy folii i blachę pod spód?

Będzie pewniej. Miotła nie zamoknie.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...