Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Elzbieta Dembek

Karta informacyjna przedsięwzięcia natura 2000

Recommended Posts

Dnia 30.09.2019 o 09:00, Redakcja napisał:

   Te dane to zdecydowanie za mało, przepisane z ustawy i nic więcej.  Obawiam się, ze karta sporządzona na podstawie powyższego przykładu będzie mało kompletna a przede wszystkim może spowodować nałożenie raportu, który nie zawsze jest wymagany.

 

       Pierwszą i najważniejszą kwestią jest dobrze i profesjonalnie sporządzona inwentaryzacja przyrodnicza konkretnego obszaru, której zakres zależy od rodzaju chronionego terenu, mogą być to łąki, lasy, tereny podmokłe etc. a celem ich ochrony mogą być zarówno zwierzęta jak i rośliny. Może ona trwać okresowo np migracje i okresy lęgowe ptaków a może być jednorazowa - to oczywiście wpływa na jej koszt. Prawidłowo sporządzona waloryzacja wymaga bardzo szerokiej wiedzy (dobór metodyki) i dużego doświadczenia botanicznego (teren).

Kolejna kluczowa sprawa to występowania planu zadań ochronnych (pzo) dla danego obszaru i jeżeli takowy występuję to realizacja inwestycji graniczy z cudem ponieważ na danym obszarze będą prawdopodobnie występowały rzadkie gatunki chronione dla, których będzie trzeba ustalać bufory ochronne wyłączające spore obszary spod inwestycji. Uważam, że każdorazowo planowane umiejscowienie inwestycji powinien ocenić botanik pod kątem szans/ryzyk dla danej inwestycji.

 

Z kolejnymi punktami karty można spróbować poradzić sobie samemu aczkolwiek mało kto potrafi opisać jednolite części wód, adaptację przedsięwzięcia do zmian klimatu. Braki w karcie informacyjnej przedsięwzięcia to wezwania do jej uzupełnienia i przeciągająca się procedura a przy braku merytorycznych odpowiedzi raport lub brak realizacji inwestycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • To ty poczytaj, ale nie ograniczaj się dp wikipedii i czytania nagłówków - o ciągu fibonacciego, o jego występowaniu w przyrodzie i nie tylko.
  • Witam Na wstępie pragnę wszystkich forumowiczów serdecznie powitać.   Mój problem z którym trafiłem na forum dotyczy zakupu oraz podziału działki budowlanej 21a. Mianowicie wspólnie z bratem planujemy zakup działki ( osobne kredyty na zakup działki i budowę domów) oraz postawienie dwóch domów jednorodzinnych. Z racji tego, że zakup działki jak i budowa domów ma być sfinansowana za kredyt dowiedzieliśmy się w banku iż lepiej będzie podzielić działkę na dwoje i w takiej formie dokonać zakupu. Dogadaliśmy się wiec z właścicielem, który wynajął geodetę wydzielił granice podziału ( zalacznik1) i złożył wniosek. Ku naszemu zdziwieniu po 3 tyg dostaliśmy decyzje ODMOWA. Pan urzędnik uzasadnił soja decyzje powołując się na miejscowy plan zagospodarowania i na ten  wpis. ( zalacznik2).  Pan geodeta natomiast, powołując się na jedna z ustaw (nie pamietam ktora) powiedział, że działkę i tak da się podzielić ale dopiero w tedy gdy jeden z nas kupi cała działkę i postawi na niej dom do stanu zamkniętego z doprowadzonymi mediami. Tutaj powstaje moje pierwsze pytanie: czy taki podział faktycznie jest możliwy? Jeżeli jednak takie rozwiązanie jest możliwe to powstaje problem ponieważ jeden z nas będzie musiał zaciągnąć kredyt najpierw na działkę a później na dom natomiast druga osoba będzie musiała czekać na postawienie domu a wiadomo ile to trwa. Tutaj nasuwa mi się drugie pytanie: czy ma ktoś inne szybsze i lepsze rozwiązanie? Za wszelka pomoc, podpowiedzi i rozwiązania bardzo dziękuje.       
  • Nie wiem jakie masz doświadczenie w aranżacjach i wykonywaniu remontów łazienek, ale chyba nie zdajesz sobie sprawy, że często nie ma możliwości wykonania takiego walk-in ze względu na usytuowanie takiego czegoś jak trójnik na pionie kanalizacyjnym, do którego kierowany jest odpływ tego odwodnienia... a zarządca budynku nie zezwala na ingerencję w instalacji kanalizacyjnej... I wtedy pozostaje tylko ten brodzik w kabinie
  • Gość Gosia
   Za trendami na pewno podąża sklep HomeDome.pl - jest tam tak ogromny wybór że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Jeszcze nie spotkałam się, żeby nie mieli w ofercie czegoś co sobie wymyśliłam. Produkty w dobrych cenach, wysokiej jakości i wizualnie też naprawdę okej. Zawsze jak przychodzą do mnie znajomi to pytają skąd mam daną rzecz, dlatego polecam sprawdzić :D
  • No proszę - nie wolno mieć nawet niektórych podobnych poglądów - znaczy zenek do mhtyla i odwrotnie.  Gdyby mieli te poglądy takie jak uroboros lub demo - byłoby OK!. Piękny wniosek!  Przywołanie do porządku budzi opór u oskarżonych o nieodpowiednie poglądy, nazwanie dyscyplinujących: jest naganne  no pewnie, lepiej się podporząkować i przeprosić za wolnomyślność. Ja bym nazwał  brakiem tolerancji i narzucaniem swych oglądów jako jedynie słusznych. Te epitety to jedynie delikatny protest przed takim dyktatem.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...