Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Elzbieta Dembek

Karta informacyjna przedsięwzięcia natura 2000

Recommended Posts

Dnia 30.09.2019 o 09:00, Redakcja napisał:

   Te dane to zdecydowanie za mało, przepisane z ustawy i nic więcej.  Obawiam się, ze karta sporządzona na podstawie powyższego przykładu będzie mało kompletna a przede wszystkim może spowodować nałożenie raportu, który nie zawsze jest wymagany.

 

       Pierwszą i najważniejszą kwestią jest dobrze i profesjonalnie sporządzona inwentaryzacja przyrodnicza konkretnego obszaru, której zakres zależy od rodzaju chronionego terenu, mogą być to łąki, lasy, tereny podmokłe etc. a celem ich ochrony mogą być zarówno zwierzęta jak i rośliny. Może ona trwać okresowo np migracje i okresy lęgowe ptaków a może być jednorazowa - to oczywiście wpływa na jej koszt. Prawidłowo sporządzona waloryzacja wymaga bardzo szerokiej wiedzy (dobór metodyki) i dużego doświadczenia botanicznego (teren).

Kolejna kluczowa sprawa to występowania planu zadań ochronnych (pzo) dla danego obszaru i jeżeli takowy występuję to realizacja inwestycji graniczy z cudem ponieważ na danym obszarze będą prawdopodobnie występowały rzadkie gatunki chronione dla, których będzie trzeba ustalać bufory ochronne wyłączające spore obszary spod inwestycji. Uważam, że każdorazowo planowane umiejscowienie inwestycji powinien ocenić botanik pod kątem szans/ryzyk dla danej inwestycji.

 

Z kolejnymi punktami karty można spróbować poradzić sobie samemu aczkolwiek mało kto potrafi opisać jednolite części wód, adaptację przedsięwzięcia do zmian klimatu. Braki w karcie informacyjnej przedsięwzięcia to wezwania do jej uzupełnienia i przeciągająca się procedura a przy braku merytorycznych odpowiedzi raport lub brak realizacji inwestycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Powiem tak. Zawsze wydawało mi się, że Demo jest facetem nad wyraz trzeźwo myślącym. Jak już kiedyś pisałam — pamiętam Go z dawnych czasów. Był innym człowiekiem. Nie wiem, co się odwaliło u Demo w ciągu ostatnich lat ... ale mam wrażenie, że stracił do cna dystans. I naprawdę .... dostrzegam to coraz bardziej. Mogę się z nim kłócić o politykę. Spoko. Mamy odmienne zdania. Ale nie rozumiem, jak można stać się tak cynicznym i krótkowzrocznym. Bo kiedyś taki nie był. Sorrry, Demo za te prywatne wycieczki. Ale nie potrafię się z tym pogodzić, że tak inteligentny facet tak kończy.     Polityka jest teraz brudniejsza, niż kiedyś. Przykre.
  • No, nie wierzę...   Natomiast wykorzystywanie do celów politycznych kiedyś dziadków z wermahtu, albo teraz  mamuś niby donoszących na muzyków i takich innych, o których dowiemy się na dniach o Trzaskowskim - jest OK...
  • Demo. Serio. Nie zrozumiem, bo nie jestem w stanie tego zrozumieć. Mój rozum i światopogląd tego nie ogarniają. Wzajemne relacje. Bo już nie pije i nie robi. I zarabia!!!! WOW Czapki z głów.   I jeszcze miłosierny Duda .... cały na biało. Sąd zasądził. Dlaczego zasądził? Bo tak trzeba było. Bo to zasadne. Ale nieeee .... Duda wie lepiej.   Wiesz, co mnie wkurza najbardziej? Nie, że on to zrobił. To mnie raczej śmieszy — wkręcił się sam, na swoje życzenie w kolejne gówno, w które wkręcić się nie powinien. Matki i ojcowie, którzy mają dzieci - dostali jasny sygnał. Obrońca rodziny - wartości wszelakich - takim gestem niby nic nie znaczącym, bo tylko symbolicznym zrobił to co zrobił ..... ale JAKA TO SYMBOLIKA !!!! Co ona oznacza? Pomyśl. Spośród sryliona innych spraw tą właśnie wybrał i rozpatrzył pozytywnie. PEDOFILA!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Sam, demo, zacytowałeś: Poprzednie też wspierał... może nie?   Nie zrobił jej dziecka, nie ma +, więc dla kasy taty - zaangażowała się...   I podjął ją po dudowemu...   I to jest podstawowy błąd "prawnika" Dudy... właśnie tak jak piszesz:  
  • No nie zawsze, mnie chodziło o poczucie estetyki wzajemnych relacji między sobą tych osób. Ja pewnie mam inne, Ty też, a oni jeszcze inne nam nieznane, a przez nich jak widać akceptowalne.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...