Skocz do zawartości

Działka z oznaczeniem PZ


Recommended Posts

Przewróciłem się i coś sobie zrobiłem. Proszę o pomoc.

 

Tak wygląda mniej więcej Twoja prośba...

Żadnych informacji konkretnych, żadnych danych... gdzie ta działka, jakie okolice działki, jakie sąsiedztwo - rzeka, park, co to za pas zieleni... co to za łąki...

 

Weź i spróbuj pomóc :zalamka:

Link do komentarza
1 godzinę temu, Angelika Michalczyk napisał:

Jest to pas zieleni, na naszej mapce oznaczone jako łąki trwałe V, VI.

Więc w czym problem? Może spokojnie się budować.

Pytałem czy ta działka jest ujęta w MPZP czy były wydane WZ.

Link do komentarza

Jestem w tym zielona, jak widać piszę tu pierwszy raz i wiem, że moje pytanie jest mało konkretne, ale nie trzeba być od razu złośliwym. 

Jak napisałam łąki oznaczone są jako łąki trwałe V, VI czyli pastewne.

MPZP jest oznaczona symbolem ZN, moje niedopatrzenie działka obok jest PZ i w gminie powiedzieli, że nie można tam budować chociaż starostwo w dziale Ewidencji gruntów i budynków twierdzi, że można. Także zrobiła się sprzeczność. Ten teren nie posiada WZ, chociaż wczoraj znalazłam wzór podania do burmistrza o uzyskanie zgody na przekształcenie pod budowę.

Chodzi mi o działkę nr 754, ma dociągnięty prąd, i od drogi głównej można wziąć wodę jak i jest dojazd działka 752. 

Dlatego zależałoby mi na podpowiedzi czy istnieje możliwość budowy na tym terenie ponieważ gmina swoje a starostwo swoje. 

Nadmienię, że w przyszłości w okolicach ma powstać stadion zimowy oraz trasy biegowe i inne ośrodki sportowe także jest to miejsce rozwijające się.

MAPA.png

MAPA2.png

Link do komentarza
1 godzinę temu, Angelika Michalczyk napisał:

MPZP jest oznaczona symbolem ZN, moje niedopatrzenie działka obok jest PZ i w gminie powiedzieli, że nie można tam budować chociaż starostwo w dziale Ewidencji gruntów i budynków twierdzi, że można. Także zrobiła się sprzeczność. Ten teren nie posiada WZ, chociaż wczoraj znalazłam wzór podania do burmistrza o uzyskanie zgody na przekształcenie pod budowę.

Jeżeli jest MPZP to nie dostaniesz WZ bo jedno wyklucza drugie.

Oznaczenie Zn oznacza że są to tereny zielone objęte ochroną przyrody i na dzień dzisiejszy nic tam nie wybudujesz a w gminie to siedzą jacyś niedouczeni urzędasy.

1 godzinę temu, Angelika Michalczyk napisał:

Dlatego zależałoby mi na podpowiedzi czy istnieje możliwość budowy na tym terenie ponieważ gmina swoje a starostwo swoje. 

Jeżeli gmina która uchwaliła MPZP twierdzi że możesz to niech da Ci to piśmie, ale tego nie uczyni bo to jest sprzeczne z założeniami planu. Jedyne wyjście z sytuacji to napisać podanie o zmianę statusu działki i czekać aż gmina będzie uchwalać nowy plan, wtedy być może działka zastanie zmieniana na budowlaną.

Tylko z tego co widzę na mapie i zdjęciu satelitarnym działka 754 nie dostępu do drogi, a żeby była budowlana jednym z warunków musi być dostęp do drogi bo jak niby do niej dojedziesz? helikopterem?

Tak więc ktoś nieźle Was przekręcił sprzedając bubla.

No chyba że działka 752 jest wytyczona pod drogę, to wtedy zmienia postać rzeczy.

Link do komentarza
19 minut temu, Angelika Michalczyk napisał:

Napisałam, że dojazd jest działką 752 bo ona również należy do brata.

Sorki jakoś mi to umknęło.

 

20 minut temu, Angelika Michalczyk napisał:

 Czyli jakaś nadzieja jest, aby ją przekwalifikować. 

Trzeba złożyć wniosek do gminy o zmianę statusu działki i czekać aż do uchwalenia nowego planu co może potrwać dość długo.

Link do komentarza
12 godzin temu, Angelika Michalczyk napisał:

Czyli jakaś nadzieja jest, aby ją przekwalifikować. 

Oznaczenie ZN to tereny zielone objęte ochroną przyrody.

I raczej tego nikt nie zmieni, ale.

 

Ale część działki (mała, ale jednak) leży w obszarze MU czyli budowlanym.

 

Trzeba wystąpić do gminy z wnioskiem o wydanie wyrysu i wypisu z MPZP - to taki "odpowiednik" WZiZT dla określonego w MPZP obszaru.

Ps. Pamiętajcie o ewentualnej drodze - bo jakby nie patrzeć, trzeba będzie "naruszyć" teren pod ochroną.

Link do komentarza
9 godzin temu, bajbaga napisał:

Ale część działki (mała, ale jednak) leży w obszarze MU czyli budowlanym.

Budowlanym ale nie jednorodzinnym tylko usługowym.

1 minutę temu, Angelika Michalczyk napisał:

Właśnie z drogą dojazdową nie ma problemu jest do niej kilkunastu współwłaścicieli działek w koło i każdy z niej korzysta 

Tylko że jest to tylko działka bo nie widać wyraźnie że to droga dojazdowa.

3 minuty temu, Angelika Michalczyk napisał:

Mając takie dokumenty mogłabym starać się o wybudowanie tam czegokolwiek w obszarze ZN?

Przecież napisałem i bajbaga że to  tereny zielone objęte ochroną przyrody i nic tam nie wybudujesz. Czy ta działka leży w jakimś parku krajobrazowym.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...