Skocz do zawartości

odleglosci od granic i pozwolenia


Recommended Posts

WItam wszystkich serdecznie.

Juz wszysko mi sie powoli miesza od czytania wszystkich tematow. Prosze o wytlumaczenie paru spraw.

Zaczne od tego ze zamierzam postawic dom pietroz poddaszem uzytkowym razem ok 120 m2.
Budawac chce z firma ES polska, wybralem nawet projekt.

Problem jest taki ze moja dzialka jest "dziwna" ma nietypowe wymairy tzn 11,6 m szerokosci na ponad 46 m długosci.

Budynek ktory chce posawic ma 7 m szerokosci? co zrobic? nie dam rady zachowac okreslonych prawnie odstepow od granicy dzialki? z Lewej strony dzialki w samej granicy stoi dom wojka - sciana bez otworow okiennych.

Z tego co wyczytalem na forum powinienem dostac decyzje zeby odsunac dom 1,5 m od sciany domu wojka??
wtedy zostana mi 3 metry do drugiej granic ale wolal bym postawic dom na srodku dzialki czyli po mniej wiecej 2 m od kazdej z granic czy to sie uda??

Dowiedzialem sie ze nie ma tam miejscowego planu zagospodarowania przesterzennego ( jakos tak to sie nazywa)
Musze wystapic w takim razie o warunki zabudowy tak?

Do warunkow zabudowy potrzebne mi beda mapki zasadniczej miasta w skali 1:500 i co jeszcze??
Cos mowili o przyłaczach?

DO czego i bedzie potrzebna mapka do celow projektowych? kosztuje ok 1000 zł

Pozniej co mam wystapic z jakims kolejnym wnioskiem o pozwolenie na budowe blizej granic??

Prosze o wytlumaczenie mi po kolei co i gdzie mam zrobic bo juz naprawde wszystki mi sie miesza a jestem w tym zielony.



POZDRAWIAM
Link do komentarza
Aby postawić dom na środku powienieneś dostać od obu sąsiadów oświadczenie, że zgadzają się na to aby twój dom stał 2 metry od ich granicy działki . I te oświadczenia dołączyć do dokumentów, które będziesz składał do gminy.
"Dowiedzialem sie ze nie ma tam miejscowego planu zagospodarowania przesterzennego" - w takim wypadku wszystkie formalności będą trwały bardzo długo - my czekalismy prawie 6 miesięcy.
Link do komentarza
W systucji gdy brak jest aktualnych planów zagospodarowania przestrzennego, przed wystapieniem o pozwolenie na budowę inwestor musi najpierw uzyskać decyzję o warunkach zabudowyi zagospodarowania terenu. Aby uzyskać pozytywną decyzję musisz wykazać, że w sąsiedztwie znajduje siędziałka zabudowana w podobny sposób, że działka ma dostęp do drogi publicznej. A gdy działka jest nieuzbrojona powinieneś przedstawic zobowiązania/umowy,że odpowiednie jednostki wykonają stosowną infrastrukturę np.: umowę z zakładem elektrycznym, że doprowadzi linie energetyczną do danej nieruchomości.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...