Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Takbonie

Odprowadzenie spalin z pieca gazowego.

Recommended Posts

Witam,

proszę o poradę na temat średnicy rury kwasowej do odprowadzenia spalin z pieca gazowego.
Piec jaki posiadam to Saunier Duval Semia C24 (swoją drogą jestem ciekaw opinii na temat tego pieca). Komin wysoki na około 9 metrów - licząc 7,5 metra od szczytu do pieca + 1,5 metra poniżej pieca (okapnik, wyczystka).
Z pieca wychodzi rura fi130. Próbowałem zainstalować w kominie rurę 130stkę jednak sam komin jest bardzo nierówny (stary dom) i zablokowałem się na około 2 metrach od szczytu komina... Bez poszerzania niemożliwa jest instalacja 130stki. Czy mogę do tego pieca użyć rury o mniejszej średnicy i jaka to średnica mogłaby być ?

Z góry dzięuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Sławek.

Tu jest instrukcja

https://www.saunierduval.pl/instrukcje-obs-ugi-instalacji/kot-y-niekondensacyjne-2/instrukcja-semia-c-f-2013-171496.pdf

strona 22-24. Myślę, że trzeba zredukować średnicę już w pomieszczeniu kotłowni albo zrobić przejście przez ścianę.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Poczucie estetyki możemy roztrząsać, kiedy rozmawiamy o ulubionym kolorze, tudzież modelu mebli do salonu. A nie o molestowaniu nieletniego dziecka.   No widzę. Niestety. Mogę wybaczyć, kiedy facet puści mnie kantem ... spoko, jego sprawa, może beze mnie będzie mu lepiej. Czy można wybaczyć molestowanie seksualne? Dziecka? Według mnie .... nie. Miłosierdzia dla tego, co zrobił? Acha.   Biorąc pod uwagę, że ten facet nadal figuruje w rejestrze najgroźniejszych pedofilów - życzę im powodzenia.     Wybaczyła powiadasz. Doczytałam, że w jakiejś mierze chodzi o finanse.   Kolejna psychiczna. Syndrom ofiary? Byłoby mi zwyczajnie wstyd prosić o ułaskawienie człowieka, który "Przytrzymywał ją, bił ręką w twarz, a drugą ręką dotykał w jej krocza. Do tego zmuszał ją do wykonywania posuwistych ruchów na swoim członku" WSTYD - prosić o ułaskawienie człowieka, który robił jej te rzeczy i nadal będzie mieszkał w tym samym domu.   Tak. I nie zmienię zdania. Pedofil pedofilem pozostanie. I nie wyobrażam sobie mieszkać pod jednym dachem z osobą, która zmuszałaby mnie do takich rzeczy. Albo moje dziecko. To nie jest normalne. To jest patologia.   I nie wyjeżdżaj mi tu z miłosierdziem ... i nie przekona mnie również, że bóg tak chciał.  Choć może właśnie je to przekonało. Mnie nie przekonuje.     No to gratuluję. Pozostałe decyzje równie trafne. Wszystko w obronie rodziny ... ja p******.
    • Dzień dobry, Szanowni Państwo proszę o pomoc w interpretacji prawa budowlanego. Poniżej przedstawie swoją sytuację. Posiadam działkę 30 m x 40 m na której w obecnej chwili buduję dom na który mam pozwolenie na budowę. W narożu działki wykonałem deskowanie wys. 0,3 m x szer3,5 m x dł.5,5 m i nie zdzierając humusu wylałem beton. Na tym postawiłem garaż blaszany o wymiarach 2 m x 3m x 5 m. Jest przykręcony za pomocą kotew do tego betonu. Ta konstrukcja którą wylałem jest w narożu 1 m od granicy jednej działki i 1m od granicy drugiej działki. Teraz moje pytanie brzmi czy na postawienie tego garażu potrzebuję pozwolenia na budowe czy zgłoszenia ?? W obecnej chwili służy on za schowek na narzędzia budowlane na potrzeby budowy. Znalazłem taka ciekawostkę: ...,, CIEKAWOSTKA: Pozwolenie i zgłoszenie blaszaka nie jest wymagane jeżeli konstrukcja zostanie postawiona na działce gdzie budowany jest budynek mieszkalny. Po zakończeniu prac budowlanych garaż powinien zostać zgłoszony w odpowiedniej instytucj''... Bibliografia: https://123budujemy.pl/budowa-blasza...sa-pozwolenia/ ...''W myśl przytoczonej wyżej ustawy (Art. 29 ust. 1. pkt 12), tymczasowe obiekty budowlane można postawić bez pozwolenia, jeśli będą one stać nie dłużej niż przez 120 dni od chwili rozpoczęcia ich budowy (stan prawny z kwietnia 2019 wg Prawo budowlane). Jest to wyraźnie krótszy okres niż ten obowiązujący jeszcze rok temu (180 dni wg wersji ustawy umieszczonej na stronie sejmu w chwili pisania tego artykułu).''... Bibliografia: Budowa blaszaka — czy potrzebujesz pozwolenia? Przepisy Budowlane 2019 | Swiat-domu.pl Proszę o informację czy faktycznie tak jest. I czy ten blaszak może stać w takich odstępach od tych dwóch działek jak podałem czy być może powinien być usytuowany 3m od granicy ze ścianą bez okien ??
    • Daga nie czytasz dokładnie i plujesz jadem, otóż córka która teraz jest już dorosłą osobą, też jest zaangażowana w tę prośbę o ułaskawienie. No, nie tylko matka z ojcem. Ja nie wiem ile Ci trzeba tłuc a Ty dalej swoje bo matka psychiczna a jemu by jaja obcięła.  
    • Moje poczucie estetyki i sprawiedliwości nie mają tu nic do rzeczy. Tu liczy się prawo, o które podobno sama i poplecznicy tak walczycie. Trudno mi postawić siebie w sytuacji tych osób, ale jak widzisz są ludzie którzy wiele potrafią wybaczyć, może mają więcej miłosierdzia niż ja czy Ty, trudno powiedzieć.  Nie można też im zabronić układać swoje życie po swojemu, bo nikt nie ma takiego prawa i dziwię się że to kwestionujesz. Niby taka obrażona że PIS wchodzi z buciorami w życie innych ludzi a sama byś pasowała do nich jak ulał.  Gdyby tylko prezes i Duda z wyglądu Ci się podobali. Taka hipokryzja z Ciebie wyłazi, a fe. Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz.           Córka też wybaczyła nie tylko on i ona. Nie ogarniasz a Duda musiał jak widzisz to ogarnąć i podjąć decyzję, w sumie cóż to za wielkie ułaskawienie jak i tak mieszkali razem, a kara odbyta. Ale głupi niemiecki Fakt nie omieszkał to pokazać, w dodatku w tak wredny sposób. Tak to zachodni kapitał usiłuje wpływać na wyniki wyborów w Polsce, a pomagają mu w tym nasze sprzedawczyki.
    • Widzę brak aktywności pomocy cóż będę sam musiał kąbinowac trudno, ale myślę że przy takim rozmiarze wężyka ciśnienie z pompki musi być bardzo małe czyli nawet akwariowe natomiast 50 emiterów może być zbyt małe , hmm ile litrów na minutę żeby dawały normalnie. Pompka z regulatorem jaka znalazłem prawie 300zl kosztuje w dodatku ma zbyt duża wydajnosc, Najmniejsza znalazłem bez w tyku 4l /min ale myślę że to za mało 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...