Skocz do zawartości

Co i jak po kolei? juz sam nie wiem


Grync

Recommended Posts

WItam wszystkich serdecznie.

Juz wszysko mi sie powoli miesza od czytania wszystkich tematow. Prosze o wytlumaczenie paru spraw.

Zaczne od tego ze zamierzam postawic dom pietroz poddaszem uzytkowym razem ok 120 m2.
Budawac chce z firma ES polska, wybralem nawet projekt.

Problem jest taki ze moja dzialka jest "dziwna" ma nietypowe wymairy tzn 11,6 m szerokosci na ponad 46 m długosci.

Budynek ktory chce posawic ma 7 m szerokosci? co zrobic? nie dam rady zachowac okreslonych prawnie odstepow od granicy dzialki? z Lewej strony dzialki w samej granicy stoi dom wojka - sciana bez otworow okiennych.

Z tego co wyczytalem na forum powinienem dostac decyzje zeby odsunac dom 1,5 m od sciany domu wojka??
wtedy zostana mi 3 metry do drugiej granic ale wolal bym postawic dom na srodku dzialki czyli po mniej wiecej 2 m od kazdej z granic czy to sie uda??

Dowiedzialem sie ze nie ma tam miejscowego planu zagospodarowania przesterzennego ( jakos tak to sie nazywa)
Musze wystapic w takim razie o warunki zabudowy tak?

Do warunkow zabudowy potrzebne mi beda mapki zasadniczej miasta w skali 1:500 i co jeszcze??
Cos mowili o przyłaczach?

DO czego i bedzie potrzebna mapka do celow projektowych? kosztuje ok 1000 zł

Pozniej co mam wystapic z jakims kolejnym wnioskiem o pozwolenie na budowe blizej granic??

Prosze o wytlumaczenie mi po kolei co i gdzie mam zrobic bo juz naprawde wszystki mi sie miesza a jestem w tym zielony.



POZDRAWIAM
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam.
Ja niedawno przechodziłem całą procedurę formalności związanych z budową domu. Z tego co wiem to odległość ścian budowanego domu od granicy działki wynosi 4 m dla ściany z oknem i 3 m dla ściany bez okna, nie wiem dokładnie jak to jest z budynkami obok.
Gdy nie ma planu zagospodarowania przestrzennego należy wystąpić do gminy o wydanie warunków zabudowy lecz wcześniej przynajmniej trzeba się zdecydować na jakiś projekt, gdyż dane tego projektu będą potrzebne do wydania warunków.
Mapa do celów projektowych potrzebna jest do wykonania tzw. adaptacji projektu do danego terenu, czyli krótko mówiąc architekt po uzyskaniu warunków naniesie budowany dom na mapę i na niej pozaznacza wszystkie media, zaprojektuje mniejsce posadowienia zbiornika na nieczystości, zrobi bilans terenu itp.Później to już tylko częste wizyty w Starostwie....i koszty, koszty, koszty icon_biggrin.gif

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.....

...i jeszcze jedno do wydania warunków zabudowy potrzebne będzie zapewnienia zakładu oczyszczania o gotowości obsługiwania Twojej działki, czy ba tak jeśli czegoś nie pomerdałem ...
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...