Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Koszt bramy segmentowej - porównanie 4 producentów

Recommended Posts

Gość sprzedawca
Szkoda że nie napisali że firma Hormann daje 10 lat gwarancji na korozje a nie na całą bramę. Widać że artukul sponsorowany przez Hormanna. Jak ktoś chce kupić brame hormanna to radze się zapytac ile kosztuje 1 panel wrazie uszkodzenia .
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Gość Sprzedawca
Oczywiście że artykuł sponsorowany. Bramy jakie wyceniono są tak różne że głowa mała. Np. Porównując hormanna bramę drozszą np. do wycenionej novofermu to jak porównać audi a6 w Sline do skody oktawi standard. Co do ceny panela kolego to trzeba było nie uszkodzić ;) A na poważnie to u kazdego producenta cana panela to kosmos nie tylko w hormannie.

To artykuł redakcyjny, żaden tekst sponsorowany. Opisaliśmy bramy o zbliżonych parametrach: wszystkie mają takie same wymiary (szerokość 250 cm, wysokość 220-225 cm), panele wypełnione pianą PUR zbliżonej grubości (40-45 mm lub 60 mm), napędy zamykające je z podobną prędkością (14-18 cm/s).

• 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Thomas
do Gość Sprzedawca - ehh, mam Hormana już sporo lat (ponad 10). działa. Niby wszystko ok ale ma niedociągnięcia typu: szpary w uszczelnieniu pomiędzy segmentami, dziury po bokach pomiędzy uszczelką a segmentem. Przez co gwiżdże i dmucha aż miło, a w zimę wdmuchuje śnieg. Przyrównanie Audi do skody jest dobre. Skoda biedniejsza ale trwalsza. Audi ma tyle fabrycznych wad że szkoda gadać. Pomimo że niby to ten sam wyrób a jednak jest różnica.
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...

Interesuje mnie która z bram segmentowych sterowana z pilota zajmuje najmniej miejsca od nadproża do sufitu? Myślałem na początku o BIG TOR ale ponoć potrzeba aż 35cm na napęd. 

Chciałbym mieć światłość otworu 240 cm pod jakieś większe samochody. 

• 3 miesiące temu...
Ja kupiłam 10 lat temu w Brico i sobno zakupiłam napęd do bramy .zamątowałam w swoim zakresie .koszt 1400 zł. Działa do dziś .szpar brak .CzĘsto stosuje na rolki WD (.odrdzewiacz ).uważam że bardzo drogo sobie liczą za bramy z napędem .
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
Gość Żałosne

No oczywiście! Najważniejsza jest prędkość otwierania , bo zawsze to szybciej od sąsiada , którego skręci z zazdrości , no i oczywiście nie będę musiał wstawać dzień wcześniej żeby zdążyć do pracy. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Krok czwarty to rozpięcie folii o wysokiej paroprzepuszczalności w pewnej odległości od deskowania. W ten sposób zyskujemy szczelinę wentylacyjną i zabezpieczenie wełny mineralnej przed zamoczeniem w razie nieszczelności pokrycia i podkładu z papy na deskach.
    • no deszczowej jak najbardziej a nawet mroźnej klimatyzatory budżetowe grzeją do -25*C na zewnątrz a droższe nawet do -30 *C.
    • Zgodnie z tym to na zgłoszenie. W swoim domu jednorodzinnym taka procedura a w bloku trochę ceregieli z zarządcą lub odmowa.   "Zgodnie z art. 29 ust. 2 pkt 1aa i 1b ustawy z 7.07.1994 r. - Prawo budowlane (Dz.U. z 2016 r. poz. 290) - dalej pr. bud., pozwolenia na budowę nie wymaga wykonywanie robót budowlanych polegających na przebudowie budynków, innych niż budynki, o których mowa w ust. 1, z wyłączeniem ich przegród zewnętrznych oraz elementów konstrukcyjnych, a także z wyłączeniem budynków, których projekty budowlane wymagają uzgodnienia pod względem ochrony przeciwpożarowej a także na przebudowie przegród zewnętrznych oraz elementów konstrukcyjnych budynków mieszkalnych jednorodzinnych, o ile nie prowadzi ona do zwiększenia dotychczasowego obszaru oddziaływania tych budynków. Jeżeli zatem podlegający przebudowie budynek jest budynkiem jednorodzinnym a zamierzana inwestycja, polegająca na wykonaniu otworu drzwiowego w miejscu dotychczasowego okna nie zwiększy dotychczasowego obszaru oddziaływania tego budynku jednorodzinnego, roboty mogą zostać wykonane w ramach zgłoszenia. Jednak w przypadku, gdy otwór zewnętrzny ma być przebudowany w budynku np. wielorodzinnym (por. przepis art. 29 ust. 2 pkt 1aa pr. bud.), inwestor jest zobowiązany do uzyskania pozwolenia na budowę." źródło: https://www.prawo.pl/biznes/drzwi-zamiast-okna-czy-potrzebne-pozwolenie-na-budowe,153573.html  
    • Przecież PV dostarczają prąd elektryczny i możesz zasilić nim nawet respirator wiec nie wiem skąd to zdziwienie??  Jeżeli budujesz nowy dom rozważ wykorzystanie klimatyzacji również do ogrzewania domu. Polecam takaklima z Raszyna, Jestem zadowolony z usługi i sprzętu. 
    • Występowanie o zgodę na taką zmianę nie wydaje się uzasadnione. Nie ma tu przecież ingerencji w elementy konstrukcyjne. Nie jest to też sytuacja, w której okno/drzwi pojawiają się w ścianie, gdzie dotąd ich nie było (w pewnych sytuacjach może to zmieniać wymagane odległości od granic i innych obiektów).
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...