Skocz do zawartości

EPS 100 czy XPS 30 pod wylewkę


Recommended Posts

Dzień dobry,

Mam płytę fundamentową 25 cm położoną na XPS TOP30 2x10 cm. Na to będę kładł izolację 2x5 cm, ogrzewanie podłogowe i wylewkę anhydrytową 5 cm, a na koniec płytki ceramiczne.

Pytanie czy można położyć EPS 100 zamiast XPS (jest w projekcie, ale jest bardzo drogi) i Kierownik Budowy mówi, że może być. Co myślicie - EPS wystarczy?

Link do komentarza

Po co Ci do izolacji podłogi na gruncie płyta XPS? Do tego celu producenci styropianu (EPS) mają dedykowane produkty, które nawet w nazwie mają element ułatwiający laikowi wybór.

W nazwie jest mianowicie fraza Dach-Podłoga, Fundament, Fasada etc. W każdej z tych grup produktów są styropiany o lepszej lub gorszej izolacji termicznej (różnica wynosi około 0,01-0,03 W/(m*K))

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Po co Ci do izolacji podłogi na gruncie płyta XPS? Do tego celu producenci styropianu (EPS) mają dedykowane produkty, które nawet w nazwie mają element ułatwiający laikowi wybór.

W nazwie jest mianowicie fraza Dach-Podłoga, Fundament, Fasada etc. W każdej z tych grup produktów są styropiany o lepszej lub gorszej izolacji termicznej (różnica wynosi około 0,01-0,03 W/(m*K))

 

Płyta już zrobiona i właśnie na XPS.

Mi teraz chodzi o izolację podłogi od płyty i tutaj właśnie chciałem wziąć EPS dokładnie Austrotherm dach-podłoga. Tylko chcę się upewnić, czy te parametry, tzn. poziom dpuszczalnego nacisku >100kPa jak w przypadku wspomnianego EPS da radę pod wylewkę i płytki...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...