Skocz do zawartości

Czy ktoś zna firmę deweloperską światowe inwestycje?


Recommended Posts

Znalazłam w internecie firmę, która zajmuję się budową domów, ale zanim zdecyduję się na zawarcie umowy, chciałabym uzyskać o niej jakieś bliższe informacje. Może ktoś korzystał już z jej usług lub słyszał coś na jej temat, czy współpraca układała się bezproblemowo, czy klienci byli zadowoleni z postawionego przez tą firmę domu? Biuro mają w Warszawie, ale budują chyba także poza nią. Firma nazywa się firma deweloperska Światowe Inwestycje.
Link do komentarza
Myślę że lepiej byłoby osobiście zająć się wszystkim niż natrudnić dewelopera.
Ja mam przykre doświadczenia z firmą, która budowała blok w którym kupiłam mieszkanie kilka lat temu- wszystko było legalnie - notarialnie a jednak sprzedali nam mieszkania w bloku do którego powinniśmy fruwać bo terem przed blokiem był czyjąś własnością, transformator też. Więc właściciel ciąglę wyłączał nam prą bo chciał pieniądze za dzierżawę.
No i oczywiście sprzedali nam miejsca parkingowe po kilka tysięcy złotych na terenie, który też nie był ich własnością - więc jdeveloper bardzo źle mi się kojarzy..........
Link do komentarza
No właśnie. A zatrudniając firmę deweloperską nie masz wpływu ne wiele rzeczy. To oni załatwiają zazwyczaj też materiały budowlane.
A najlepiej gdybys sam się zajął zakupem materiałow budowlanych, i znalazł murarzy którzy wybuduja dom, cieśli którzy zrobią dach itd. Najlepiej aby były to ekipy przez kogoś polecone - najlepiej sprawdza sie poczta pantoflowa.
Link do komentarza
Cytat

No właśnie. A zatrudniając firmę deweloperską nie masz wpływu ne wiele rzeczy. To oni załatwiają zazwyczaj też materiały budowlane.
A najlepiej gdybys sam się zajął zakupem materiałow budowlanych, i znalazł murarzy którzy wybuduja dom, cieśli którzy zrobią dach itd. Najlepiej aby były to ekipy przez kogoś polecone - najlepiej sprawdza sie poczta pantoflowa.


Witam serdecznie:)
Ja właśnie buduję dom pod Warszawą i zleciłam budowę firmie deweloperskiej. Niestety nie tej o którą pytasz więc na temat tej firmy nie moge Ci poradzić ale moge się wypowiedzieć na temat budowania z firmą deweloperską. Gdybym miała wręcz nieograniczony czas na nadzorowanie budowy i dowóz materiałów i dużo wiedzy budowlanej to pewnie zdecydowałabym się na samodzielne branie brygad i nie korzystałabym z fimy. Jdnak ani ja ani mój mąż takim czasem nie dysponujęmy. Ponadto nas przekonały do firmy deweloperskiej nastepujące argumenty:
- firma daje na m 3 lata gwarancji na wykonane prace,
- mamy spisaną umowę w której chronimy swoich praw i mamy stałość cen,
- mielismy duży wpływ na to jakimi materiałami budowano nasz dom, wszystko dokładnie ustaliliśmy i pilnowaliśmy tego.
- kontrolowaliśmy pracowników w momentach w których mielismy wolny czas i staralismy się wszelkie wpadki budowlańców na bieżąco likwidować, nie musieliśmy martwić się o to, że hurtownia nie ma akurat styropianu i trzeba czekać z pracami albo że pompa się popsuła i trzeba kupić nową, albo zabrakło gwoździ na budowie. Takie szczególy sa naprawde istotne kiedy nie można być codziennie na budowie. A argumenty że mozna kupić więcej żeby nie zabraklo nas nie przekonywały.
- nie mamy problemu z wprowadzaniem po sobie ekip chodzi mi o to, że jedna ekipa zwala na poprzedników, że np. tynki musiały być grubiej nakładane bo poprzednicy naknocili z nierównościami no i bedzie drożej,
- nie można porownywać deweloperów budujacych mieszkania gdyż oni są właścicielami gruntu i mieszkań dopóki nie dostanie się aktu własności i niestety w takim przypadku mozna zosta oszukanym ale kiedy jest się wlaścicielem działki na której buduje sie dom zagrożenie że deweloper wprowadzi ci sie do twojego domu albo że go sprzeda nie istnieje.
- nie martwimy się, że jakaś ekipa nie przyjdzie albo ucieknie wręcz na inna budowę pozostawiając po sobie zgliszcza. Mieliśmy tego dowód naoczny, gdyż obok nas budują się sąsiedzi, którzy juz 3-krotnie zmieniali brygady i rezultat jest taki, że zaczęli równo z nami a są jeszcze w przysłowiowym lesie.
- wszyscy budowlańcy czy to deweloper czy zwykła ekipa budowlana robi tak aby na tym jak najwięcej zarobić i oszczędzic na materiale więc nie ma siły jak trafi sie na oszustów to nic nie poradzisz przecież nie przeliczysz worków po cemencie.
Pewnie można by było mnożyć punkty za i przeciw a i tak wszystko rozbija się wokół pieniędzy. Budowanie metodą gospodarczą jest ponoć tańsze ale czy rzeczywiście dokładniejsze tego nie wiem. Chyba że sam sobie budujesz biorąc pomcników ale też istnieje zagrożenie że trafisz na kiepskiego pracownika i nie ustrzeżesz się wpadek. Gdybym miała budować się raz jeszcze to mimo plusów i minusów deweloperów wybrałabym firmę. Pozdrawiam kariba
Link do komentarza
tak więc nie ma znaczenia czy wybierzesz firmę developerską czy małą brygadę budowlaną - poprostu albo będziesz miał szczęście i trafisz na dobrych fachowców i uczciwych ludzi albo na partaczy którzy ścianę ci przykleją na gumę do żucia.... a z budowy ukradną cement i będą sprzedawać na budowę gdzieś obok/ icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 10 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
  • 9 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...