Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Prywatna droga dzielona z sąsiadami - wada ukryta działki budowlanej

Recommended Posts

Właścicielami drogi są w równych częściach właściciele wszystkich działek położonych przy naszej prywatnej ulicy. Przed transakcją rzecz nie budziła żadnych wątpliwości: do naszej ziemi bez trudu dojeżdżaliśmy samochodem, a prywatna droga wydawała się nawet atrakcyjna. W przyszłości chcieliśmy przegrodzić ją szlabanem, żeby nikt obcy nie kręcił się nam przy domu. Gdzie zatem czai się ukryta wada?

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/dzialka/a/21940-prywatna-droga-dzielona-z-sasiadami-wada-ukryta-dzialki-budowlanej

Gość Czesio SZ.
Niestety , autor artykułu poruszył w nim kilka wątków, poruszył problem jednak postawione w artykule pytania pozostawił bez odpowiedzi. W przypadku gdy udział w wewnętrznej "prywatnej drodze" ma 60 osób nie ma ustalonych zasad ponoszenia kosztów utrzymania drogi ( odśnieżania oświetlenia, serwisu nawierzchni ) to w jaki sposób pokryć koszty w/w prac.?? jak zmusić właściciela, który dobrowolnie nie chce partycypować w kosztach ??

Gość Waldemar B.
Dlaczego udziałowcy , właściciele gruntów nie chcą solidarnie ponosić kosztów utrzymania drogi prywatnej ? Jak podatki to płacą wszyscy .I jest możliwość pobrania opłat . Czyżby luka prawna ???

2 godziny temu, Gość Waldemar B. napisał:

Dlaczego udziałowcy , właściciele gruntów nie chcą solidarnie ponosić kosztów utrzymania drogi prywatnej ? Jak podatki to płacą wszyscy .I jest możliwość pobrania opłat . Czyżby luka prawna ???

A dlaczego współwłaściciele (spadkobiercy) nie chcą płacić nawet podatku gruntowego za las*, łąkę*, grunty orne*, czy ponosić inne opłaty? Część nie wie, że ma taki obowiązek, część go lekceważy, część uważa że "to nie oni" są zobowiązani. Że niech płacą inni.

A z drogą, to wystarczyłoby przekazać drogę nieodpłatnie gminie, ale do tego potrzebna jest zgoda wszystkich. Jeden się wyłamie i d*pa mokra. Tak działa brak porozumienia i solidarności.

*) - niepotrzebne skreślić.

Gość wiesia
To jest złodziejstwo anie obowiązek, bo jak można płacić za coś czego sie nie używa i nie jest się świadomym posiadania a jeżeli już mamy ta świadomość to dlaczego mamy płacić za swoja własność podatek a jak sie chce coś zrobić na swoim gruncie to trzeba skamlać i prosić urzędników w większości są to nieuki nie posiadającej odpowiedniej wiedzy do zajmowanego stanowiska, aby zezwolili wybudować dom. Nie rozpędzaj sie tak bardzo bo gminy w większości mają gdzieś aby przejmować prywatne drogi, po co im dodatkowy kłopot?

20 minut temu, Gość wiesia napisał:

To jest złodziejstwo anie obowiązek, bo jak można płacić za coś czego sie nie używa i nie jest się świadomym posiadania  

Może i nie jest, ale w świetle prawa jest się posiadaczem, więc podatki płacić się musi. 

21 minut temu, Gość wiesia napisał:

trzeba skamlać i prosić urzędników w większości są to nieuki nie posiadającej odpowiedniej wiedzy do zajmowanego stanowiska,  

Czy Ty aby nie piszesz jako sfrustrowany strasznie nieuk? Kto Ci bronił zająć właśnie tam stanowisko? Trzeba było się uczyć, nauczyć i potem naprawiać system, a nie teraz marudzić.

23 minuty temu, Gość wiesia napisał:

Nie rozpędzaj sie tak bardzo bo gminy w większości mają gdzieś aby przejmować prywatne drogi, po co im dodatkowy kłopot?

I cóż, ze to gmina będzie mieć kłopot? Zapoznaj się z ustawowymi obowiązkami gminy i wiedz, że łaski nie robi.  

Gość wiesia
O czym ty piszesz? Chyba sam nie wiesz co piszesz albo jesteś jednym z tych niedouczonych urzędników. A jakie to prawo? złodziejskie jest a nie sprawiedliwe bo kupując nieruchomość płaci sie podatek od zakupu a potem przez cale życie a jeszcze gorzej jest np. z zakupem auta, każdy nowy właściciel tego samego auta biorąc pod uwagę że jednio auto ma np dziesięciu właścicieli to każdy z nich płaci podatek od zakupu auta, czy to jest sprawiedliwe? Na pewno wg ciebie który żyje jeszcze komuną jest to sprawiedliwe bo za tamtych czasów wszystko było państwa. Co do gminy i przejęcia dróg od osób prywatnych to najwyraźniej jesteś jednym z tych nieuków urzędników co posadę dostali za łapówki albo po znajomości. "że łaski nie robi " : ) dobre sobie, same bzdury wypisujesz.

20 minut temu, Gość wiesia napisał:

O czym ty piszesz? Chyba sam nie wiesz co piszesz albo jesteś jednym z tych niedouczonych urzędników. A jakie to prawo? złodziejskie jest a nie sprawiedliwe bo kupując nieruchomość płaci sie podatek od zakupu a potem przez cale życie a jeszcze gorzej jest np. z zakupem auta, każdy nowy właściciel tego samego auta biorąc pod uwagę że jednio auto ma np dziesięciu właścicieli to każdy z nich płaci podatek od zakupu auta, czy to jest sprawiedliwe? Na pewno wg ciebie który żyje jeszcze komuną jest to sprawiedliwe bo za tamtych czasów wszystko było państwa. Co do gminy i przejęcia dróg od osób prywatnych to najwyraźniej jesteś jednym z tych nieuków urzędników co posadę dostali za łapówki albo po znajomości. "że łaski nie robi " : ) dobre sobie, same bzdury wypisujesz.

Biedna dziewczyno...

Już pod nickiem zamieściłem, że jestem elektrykiem, a nie urzędnikiem, więc nie śliń się tak bardzo bo Ci wargi spierzchną. 

A co do zakupów... Kupiłem niedawno samochód i nie zapłaciłem żadnego podatku. Można? Można! Trzeba tylko znać prawo, a to że Ty go nie znasz, mało mnie interesuje.

Natomiast podatki od zakupu nieruchomości... Taż nikt Cię nie zmusza do jej kupowania! Nie kupuj, nie będziesz płacić, jasne, uku?

PS. Skoro wszyscy wg Ciebie są nieukami, to znaczy, że Ty jesteś uk. Strasznie marnej jakości, ale jednak.

Gość wiesia
Retrofood jesteś faktycznie niedouczony, a to że napisałeś ze jesteś elektryk to ja napisze że jestem pani mecenas uwierzysz? jesteś też bajkopisarzem więc dalej pisz bajki . Nie zapłaciłeś podatku za kupno auta bo sprzedający zapłacił, a ty byleś zwolniony z zapłaty podatku i defakto ktoś musiał zapłacić i nie chwal się ze znasz prawo bo wcale nie znasz a klepać bzdury oczywiście możesz to najlepiej ci wychodzi. I wyhamuj z obrażaniem bo piszesz jak cham.

22 minuty temu, Gość wiesia napisał:

Retrofood jesteś faktycznie niedouczony, a to że napisałeś ze jesteś elektryk to ja napisze że jestem pani mecenas uwierzysz? jesteś też bajkopisarzem więc dalej pisz bajki . Nie zapłaciłeś podatku za kupno auta bo sprzedający zapłacił, a ty byleś zwolniony z zapłaty podatku i defakto ktoś musiał zapłacić i nie chwal się ze znasz prawo bo wcale nie znasz a klepać bzdury oczywiście możesz to najlepiej ci wychodzi. I wyhamuj z obrażaniem bo piszesz jak cham.

Pa, kretynko! 

Gość wiesia
Wypraszam sobie, czy ja ciebie obrażałam? słowo kretynka jest uważane za słowo obraźliwe.Te twoje ostatnio napisane porady to naprawdę aż świeca znajomością prawa :) każesz gościowi w innym temacie czekać aż uchwalą nowe prawo budowlane a ty jesteś na tyle światły że wiesz co będzie w nowym prawie. Sam jesteś kretynem wypisując takie brednie. Czy czasami nie jesteś na rauszu?

Dnia 9.11.2019 o 09:45, Gość wiesia napisał:

dlaczego mamy płacić za swoja własność podatek

Jakoś we wcześniejszych wpisach, nie było nawet wzmianki o jakimś podatku.

Wyskoczyła jak Filip ..............

Gość wiesia
bajbaga przeczytaj sobie od postu nr 4 a potem pisz bo mijasz sie z prawdą jak ten od starego jedzenia i wypisujesz bzdury. natomiast co do uroborosa to wg ciebie pisząc o retrofoodzie że "on wie co pisze" masz na myśli że pisząc że jestem kretynką utożsamiasz sie z jego wiedzą i jego chamskim zachowaniem? Jesteście bandą impertynentów po to tylko aby obrażać. Szkoda tylko że zabrałam tu głos w dyskusji. Gdybyś wiedział gdzie ja pracuje to byście sie tak nie mądrowali ale mam lepsze zajęcia aniżeli wysłuchiwać obelg pod moim adresem.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...