Skocz do zawartości

Zaprojektowałem system inteligentny, żeby oszczędzać na kosztach użytkowania domu


Recommended Posts

Lubię używać automatyki tam, gdzie daje to wymierny efekt! Nie lubię tzw. bajeru. Celowo nie przekombinowałem systemu wariacjami typu sceny świetlne i scenariusze muzyczne! Mój system jest funkcjonalny i prosty, ale obejmuje bogaty zakres funkcji - mówi Janek, Członek Klubu Budujących Dom, który instalację inteligentną użytkuje od 2009 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/dom-bezpieczny-i-inteligentny/a/24673-zaprojektowalem-system-inteligentny-zeby-oszczedzac-na-kosztach-uzytkowania-domu

Link do komentarza
Cytat

Do ułożenia przewodowego systemu elektryk zużył wiele kilometrów kabli. Na przykład każde źródło światła obsługuje osobny biały kabel i biegnie do rozdzielni. Od każdego łącznika biegnie kabel sterowniczy. W systemie działają dwie rozdzielnie z osobnymi sterownikami z zabezpieczeniem przeciwko przepięciom w sieci.

To są rozdzielnice, a nie rozdzielnie.

Cytat

Na wypadek awarii sieci elektrycznej w "szafach" zaprojektowałem obwody do agregatu prądotwórczego i wyprowadziłem je do domku ogrodnika, gdzie go zamontuję.

Bardzo rozsądnie, wielu "planistów" o tym zapomina.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...