Skocz do zawartości

wielkość WC


Recommended Posts

W moim wymarzonym domu planuje oddzielnie zrobić łazienkę z WC, bo jednak można swobodnie skorzystać z obu pomieszczeń nie czekając w kolejce. Zastanawiam się jakie wymiary musi mieć WC żeby nie było za ciasno i bez problemu załatwić wszystkie swoje potrzeby, a żeby nie zabierać zbędnie powierzchni (akurat w moim przypadku pokoju dziecinnego).
Link do komentarza
Rozwiązaniem na kolejki przed WC są dwie łazienki (parter i piętro). Umieszczać ich oddzielnie nie ma sensu, gdyż do WC trzeba zawsze dodać umywalkę a gdy są połączone to jak 2 w 1.

Ja jestem zwolennikiem dużych łazienek, tak około 8 m2, na przekór panującym komunistycznym trendom na tycie łazienki. Właśnie takie były projektowane w tzw. "kostkach"
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

A kto powiedzoał że w domu budowanym od podstaw nie można zmienić wielkości łazienki? Można. Mój projekt miał wąską lazieneczkę w planie a teraz , po przeróbce będzie się gdzie pomieścić.


Hej Budowlańcy. Krzysztof pytał o wymiary łazienki a nie czy chce mieć łosz end go.Ja jeżdżę nad morze do pensjonaciku w którym właściciel dobudowywał łazienki w istniejących pokojach. I robiliśmy pomiary praktyczne ile potrzeba miejsca,aby usiąć wygodnie, wytrzeć co trzeba i ubrać co zdjeliśmy. Wymiary z malutką umywalką to minimum 1,5 na 1,0 m. Wygodnie 1,5 na 1,2m. Sedes na scianie 1m a umywalka z lewej strony na 1.2-1,5m długości ściany jak najbliżej drzwi. Dla praworęcznych bo mańkuci wolą papier jak wisi po lewej. To było w 2006 r a w tym roku to nawet goliłem się w tej kabince.W domu zawsze powinna być jedna łazienka na piętrze z WC i wanną lub prysznicem a na dole samo WC z umywalką choćby dla gośći.Niestety a może stety umywalka to standard bo mało kto nie myje rąk po trzymaniu prącika lub biegnie z tym do zlewozmywaka w kuchni. A tak na koniec anegdota,podobno prawdziwa: pewnej nowobogackiej zwrócono uwagę ,ze brakuje do cukru w kostkach na stole szczypczyków bo -jak wiesz panowie biorą to do ręki w ubikacji przy siusianiu a potem cukier palcami- Na następnym przyjęciu cukier na stole był bez szczypczyków natomiast owe kleszczyki wisiały na ścianie przy sedesie na srebrnym łancuszku...Pozdrawiam :wowes
Link do komentarza
Przecież nie mówimy o łazience wielkości 30 metrów. Duża łazienka to taka gdzie się można wygodnie pomieścić jest miejsce na wannę prysznic i kilka szafek na ręczniki. Bez przesady panie wowes. Inne standardy obowiązują w pensjonatach gdzie każdy metr to piniądze a inne u nas w domu.
Link do komentarza
Cytat

W moim wymarzonym domu planuje oddzielnie zrobić łazienkę z WC, bo jednak można swobodnie skorzystać z obu pomieszczeń nie czekając w kolejce. Zastanawiam się jakie wymiary musi mieć WC żeby nie było za ciasno i bez problemu załatwić wszystkie swoje potrzeby, a żeby nie zabierać zbędnie powierzchni (akurat w moim przypadku pokoju dziecinnego).



Czytałem kiedyś w jakimś magazynie budowlanym,że pole wokół sedesu powinno mieć wymiary80 x 85 cm., ponieważ taka przestrzeń zapewnia wygodne korzystanie z urządzenia oraz jego czyszczenie. Natomiast umywalka-jeśli służy wyłącznie do mycia rąk, wystarczy przed nią pole o wymiarach 50 x 50 cm....ale to tylko teoria
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...