Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Dariusz B

Plan Zagospodarowania Przestrzennego

Recommended Posts

Witam !!
Mam 18 arową działkę którą otrzymałem od ojca w 2002 roku. Po przepisaniu i załatwieniu wszystkich formalności w maju 2003r wystapiłem do gminy o warunki zabudowy. Otrzymałem odpowiedź, że nie mogę otrzymać warunków zabudowy ponieważ przestał obowiazywać plan przestrzenny zagospodarowania wsi. Mamy 2007 r Gmina wystawiła projekt planu zagospodwrowania. Jednak jak się okazało na działce tej nie mogę postawić budynku mieszkalnego. W starych warunkach zabudowy obowiązujących do 2002 r była taka możliwość W nowy projekcie mogę postawić budynki tylko spełniające funkcje zwiazane z produkcją (magazyny). Obok mojej działki znajduje się zakład "Wytwórnia Świec i Zniczy. Jak się dowiedziałem w gminie zakład ten nie jest szkodliwy dla srodowiska i wokół niego usytuowanych jest wiele budynków mieszkalnych. Wnioskuję, że zmiany w funkcji przeznaczenia mijej działki podyktowane były interesem w/w zakładu. Zgłosiłem na piśmie uwagi do planu dotyczące zmiany funkcji mojej działki . Nie wiem czy sprawa zostanie załatwiona pozytywnie. W związku z tym moje pytanie: Czy gmina może bez zgody właściciela działki zmienić funkcję jej przeznaczenia mimo, że : a) przed podziałem działki informowałem gminę o zamiarze wybudowania tam domu b)w starym planie można było wybudować na działce budynek mieszkalny c) zgłosiłem zastrzeżenia do planu. W tej samej sytuacji są moje dwie siostry ich działka leży również w sąsiedztwie w/w zakładu i również zmieniono im funkcję przeznaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plan zagospodarowania przestrzennego ma na celu wytyczenie kierunków rozwoju miejscowości i wydzielenia stref o rożnym przeznaczeniu. Jeżeli został on uchwalony i stał się prawomocny, to uzyskanie pozwolenia na budowę mieszkaniową nie będzie tam możliwe.

Jednak jeśli w wyniku uchwalenia planu właściciele nieruchomości nie mogą użytkować działek zgodnie z wcześniejszym ich przeznaczeniem, to mogą oni wystąpić do gminy o odszkodowanie lub wykupienie przez gminę tych terenów.

Gmina może również zaproponować nieruchomości zastępcze spełniające warunki do zabudowy mieszkaniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Witam Na wstępie pragnę wszystkich forumowiczów serdecznie powitać.   Mój problem z którym trafiłem na forum dotyczy zakupu oraz podziału działki budowlanej 21a. Mianowicie wspólnie z bratem planujemy zakup działki ( osobne kredyty na zakup działki i budowę domów) oraz postawienie dwóch domów jednorodzinnych. Z racji tego, że zakup działki jak i budowa domów ma być sfinansowana za kredyt dowiedzieliśmy się w banku iż lepiej będzie podzielić działkę na dwoje i w takiej formie dokonać zakupu. Dogadaliśmy się wiec z właścicielem, który wynajął geodetę wydzielił granice podziału ( zalacznik1) i złożył wniosek. Ku naszemu zdziwieniu po 3 tyg dostaliśmy decyzje ODMOWA. Pan urzędnik uzasadnił soja decyzje powołując się na miejscowy plan zagospodarowania i na ten  wpis. ( zalacznik2).  Pan geodeta natomiast, powołując się na jedna z ustaw (nie pamietam ktora) powiedział, że działkę i tak da się podzielić ale dopiero w tedy gdy jeden z nas kupi cała działkę i postawi na niej dom do stanu zamkniętego z doprowadzonymi mediami. Tutaj powstaje moje pierwsze pytanie: czy taki podział faktycznie jest możliwy? Jeżeli jednak takie rozwiązanie jest możliwe to powstaje problem ponieważ jeden z nas będzie musiał zaciągnąć kredyt najpierw na działkę a później na dom natomiast druga osoba będzie musiała czekać na postawienie domu a wiadomo ile to trwa. Tutaj nasuwa mi się drugie pytanie: czy ma ktoś inne szybsze i lepsze rozwiązanie? Za wszelka pomoc, podpowiedzi i rozwiązania bardzo dziękuje.       
  • Nie wiem jakie masz doświadczenie w aranżacjach i wykonywaniu remontów łazienek, ale chyba nie zdajesz sobie sprawy, że często nie ma możliwości wykonania takiego walk-in ze względu na usytuowanie takiego czegoś jak trójnik na pionie kanalizacyjnym, do którego kierowany jest odpływ tego odwodnienia... a zarządca budynku nie zezwala na ingerencję w instalacji kanalizacyjnej... I wtedy pozostaje tylko ten brodzik w kabinie
  • Gość Gosia
   Za trendami na pewno podąża sklep HomeDome.pl - jest tam tak ogromny wybór że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Jeszcze nie spotkałam się, żeby nie mieli w ofercie czegoś co sobie wymyśliłam. Produkty w dobrych cenach, wysokiej jakości i wizualnie też naprawdę okej. Zawsze jak przychodzą do mnie znajomi to pytają skąd mam daną rzecz, dlatego polecam sprawdzić :D
  • No proszę - nie wolno mieć nawet niektórych podobnych poglądów - znaczy zenek do mhtyla i odwrotnie.  Gdyby mieli te poglądy takie jak uroboros lub demo - byłoby OK!. Piękny wniosek!  Przywołanie do porządku budzi opór u oskarżonych o nieodpowiednie poglądy, nazwanie dyscyplinujących: jest naganne  no pewnie, lepiej się podporząkować i przeprosić za wolnomyślność. Ja bym nazwał  brakiem tolerancji i narzucaniem swych oglądów jako jedynie słusznych. Te epitety to jedynie delikatny protest przed takim dyktatem.
  • demo napisał:   takich jak wysokość do szerokości o trzecim wymiarze - czyli głębokości - nie wspominał...     A ja zaraz będę ADWOKATEM demo          
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...