Skocz do zawartości

VItodens 200W + kominek z plaszczem wodnym i dom inteligentny


Recommended Posts

Witam

 

Mam zamiar zainstalowac u siebie Vitodens 200W + Vitocell 100-B 300l + kominek z plaszczem wodnym + bufor 600l. Interesuje mnie mozliwosc sterowania kotlem poprzez styki NO/NC, w instrukcji nie ma. Czy jest jakas przystawka lub modul. 

Zamyslem jest polaczenie 2 systemow tak aby kominek ogrzewal CWU poprzez 1 z wezownic I dalej podgrzewal wode w buforze ktora mialaby byc na ogrzewanie podlogowe I grzejnikow. Kociol ogrzewalby CWU poprzez druga wezownice I ogrzewanie ale juz nie grzejac bufora. Myslalem aby zrobic to tak, ze zainstalowac czujke temperatury w buforze I jesli temperatura wody bedzie wieksza od ustalonej to piec sie wylacza, w innym wypadku pracuje ( oczywiscie jesli pozostale warunki zostana spelnione ) 

Macie moze jakies doswiadczenie z tego typu instalacja ewentualnie jakies schematy bede wdzieczny.

 

Pozdrawiam

Yotr

Link do komentarza
Dnia 17.09.2019 o 19:33, yotr napisał:

Interesuje mnie mozliwosc sterowania kotlem poprzez styki NO/NC, w instrukcji nie ma.

Ostatnio się zastanawiam, na ile jest sens komplikowanie systemow ogrzewania, montowanie dodatkowych ustrojstw, połączeń. Wydaje mi się że i koszt instalacji i większa możliwość awari - więc związane  z tym kłopoty. Oczywiście pozostaje możliwość kalkulacji zyskow i strat.

Wydaje też mi się, że rozdzielenie w pewnym sensie dublujących się instalacji pozwala na alternatywne ich użycie, co przy awarii jednej daje możliwość użycia drugiej.

Dnia 17.09.2019 o 22:15, gawel napisał:

trzeba sie też liczyć z niedługim zakazem palenia w kominku tak jak np w Krakowie.

Myślę, że nie prędko.W Krakowie nie posłużono się logiką, a raczej tanią demagogią. Smog nadal zależy od wiatru i jest go coraz więcej.   Spalanie gazu wytwarza też mnostwo spalin, bynajmniej nie leczniczych :takaemotka:

Smog w Krakowie to w zasadniczym stopniu wina zagospodarowanie przestrzennego, zabudowywania korytarzy przewietrzania miasta - dzięki polityce miasta.

A finalnie to powinno się skończyć na wysoko zaawansowanych kominkach lub elektrofiltrach (wcale niedrogich), pewnie ogólnie w Polsce - co by było wreszcie logicznym rozwiązaniem.

Spaliny ze spalania drzewa po oczyszczeniu z pyłów na pewno są mniej toksyczne, niż z gazu. Nie mowiąc o drewnie, jako surowcu odnawialnym.

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 17.09.2019 o 19:33, yotr napisał:

Witam

 

Mam zamiar zainstalowac u siebie Vitodens 200W + Vitocell 100-B 300l + kominek z plaszczem wodnym + bufor 600l. Interesuje mnie mozliwosc sterowania kotlem poprzez styki NO/NC, w instrukcji nie ma. Czy jest jakas przystawka lub modul. 

Zamyslem jest polaczenie 2 systemow tak aby kominek ogrzewal CWU poprzez 1 z wezownic I dalej podgrzewal wode w buforze ktora mialaby byc na ogrzewanie podlogowe I grzejnikow. Kociol ogrzewalby CWU poprzez druga wezownice I ogrzewanie ale juz nie grzejac bufora. Myslalem aby zrobic to tak, ze zainstalowac czujke temperatury w buforze I jesli temperatura wody bedzie wieksza od ustalonej to piec sie wylacza, w innym wypadku pracuje ( oczywiscie jesli pozostale warunki zostana spelnione ) 

Macie moze jakies doswiadczenie z tego typu instalacja ewentualnie jakies schematy bede wdzieczny.

 

Pozdrawiam

Yotr

Witam, a czy konsultował Pan projekt swojego systemu z partnerem/specjalistą Viessmann?

Jeśli nie, proszę to koniecznie zrobić - umówić się na bezpłatne i niezobowiązujące spotkanie. Znajdzie ich Pan TUTAJ

Jeśli ma Pan pomysł, sugeruję skonsultować go z osobami, które pracują na naszych produktach i znajdą złoty środek i najlepsze rozwiązanie. 

Pozdrawiam! Jesli będzie problem z kontaktem, proszę o post tutaj. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...