Skocz do zawartości

Historia edycji

zenek

zenek

14 godzin temu, THIN napisał:

Zdjąłem dzisiaj kratkę w kotłowni do umycia. Zdziwiło mnie, że w wylocie komina (wentylacji) widzę światło słoneczne.

Wg mnie jest OK. Może nie najpiękniej i najlepiej - ale OK. Dodalbym to ostatnie zakończenie wentylacji, ktore proponuje mhtyl w #7 .

 

Sprawdź tą rurę w wentylacji, czy jest od kanalizacji - jeśli tak - to ją odetkaj (jak radził mhtyl).

Nie dedukuj do czego była wentylacja, wazne co jest teraz - tak czy inaczej jest potrzebna w kotłowni, jeśli masz otwarte palenisko. Właśnie - jaki masz kocioł, z jakim paleniskiem?

Mam nadzieję że i nawiew w kotłowni masz, bo przy takim układzie jest niezbędny. 

Reasumując - przede wszystkim musisz wiedzieć (sprawdzić) - jak te twoje kanały przebiegają, a potem, do czego służą. Ale wygląda to dobrze, pomiając stetykę :)

Duży otwor wentylacyjny ci sie przyda na odpowiednią wkładkę kominową, gdy zmienisz kocioł na kondensacyjny - chociaż ten drugi kanał gazowy wygląda też na obszerny.

zenek

zenek

14 godzin temu, THIN napisał:

Zdjąłem dzisiaj kratkę w kotłowni do umycia. Zdziwiło mnie, że w wylocie komina (wentylacji) widzę światło słoneczne.

Wg mnie jest OK. Może nie najpiękniej i najlepiej - ale OK. Dodalbym to ostatnie zakończenie wentylacji, ktore proponuje mhtyl w #7 .

 

Sprawdź tą rurę w wentylacji, czy jest od kanalizacji - jeśli tak - to ją odetkaj. Nie dedukuj do czego była wentylacja - tak czy inaczej jest potrzebna w kotłowni, jeśli masz otwarte palenisko. Właśnie - jaki masz kocioł, z jakim paleniskiem?

Mam nadzieję że i nawiew w kotłowni masz, bo przy takim układzie jest niezbędny. 

Reasumując - przede wszystkim musisz wiedzieć (sprawdzić) - jak te twoje kanały przebiegają, a potem, do czego służą. Ale wygląda to dobrze, pomiając stetykę :)

Duży otwor wentylacyjny ci sie przyda na odpowiednią wkładkę kominową, gdy zmienisz kocioł na kondensacyjny - chociaż ten drugi kanał gazowy wygląda też na obszerny.

×
×
  • Utwórz nowe...