Skocz do zawartości

Jaką pompę wybrać


Recommended Posts

Witam potrzebuję pomocy w wyborze pompy powietrze-woda plus zbiornik CWU  na 4 os
Którą pompę wybrać ?

1.Buderus WLW196i-8AR E/ IVT AIRX409
2.HITACHI YUTAKI RASM-3VNE INWERTER
3.SAMSUNG EHS 8 kW INVERTER R32
4.PANASONIC T-CAP 9 INWERTER
5.STIEBEL ELTRON HPA-08 INWERTER
6.NIBE AMS 10-8 +CENTRALA WEWNETRZNA HK 200 S

Powierzchnia do ogrzania 150m kwadratowych , budynek nowy, grubość ściany porotherm 25cm plus ocieplenie 20cm, cały dom ogrzewany podlogówka, do tego dochodzą 2 grzejniki żebrowe w łazience.

Link do komentarza

BUDERUS WLW196i-8AR E / IVT AIR X 409

Wersja INOX :
✓ Kompaktowa kotłownia w obudowie ze stali nierdzewnej
✓ Zasobnik CWU 190L Stal nierdzewna Wężownica cats® powierzchnia 2m²
✓ Wymiary 60x60x 180 cm
✓ Grupa bezpieczeństwa CO i CWU
✓ Armatura kotłowni, izolacja ciepłochronna
✓ Dogrzewacz elektryczny 6 kW
✓ Montaż i uruchomienie
✓ Brak dodatkowych kosztów

Kompleksowa instalacja:
30.000 zł brutto (8%VAT)

 

 

Hitachi Yutaki RASM-3VNE inwerter

Wersja inox :
✓ Zasobnik CWU stal nierdzewna 190L Wężownica cats® powierzchnia 2m²
✓ Wymiary 60x60x 180 cm
✓ Grupa bezpieczeństwa CO i CWU
✓ Armatura kotłowni, izolacja ciepłochronna
✓ Dogrzewacz elektryczny 4 kW
✓ Montaż i uruchomienie
✓ Brak dodatkowych kosztów

 

Kompleksowa instalacja:
23.500 zł brutto (8%VAT)

 

SAMSUNG EHS 8 kW Inverter R32

Wersja inox :
✓ Zasobnik CWU stal nierdzewna 190L Wężownica cats® powierzchnia 2m²
✓ Wymiary 60x60x 180 cm
✓ Grupa bezpieczeństwa CO i CWU
✓ Armatura kotłowni, izolacja ciepłochronna
✓ Dogrzewacz elektryczny 4 kW
✓ Montaż i uruchomienie
✓ Brak dodatkowych kosztów

 

Kompleksowa instalacja:
22.500 zł brutto (8%VAT)

 

Panasonic T-CAP 9 inwerter

Wersja inox :
✓ Kompaktowa kotłownia w obudowie ze stali nierdzewnej
✓ Zasobnik CWU 190L Stal nierdzewna Wężownica cats® powierzchnia 2m²
✓ Wymiary 60x60x 180 cm
✓ Grupa bezpieczeństwa CO i CWU
✓ Armatura kotłowni, izolacja ciepłochronna
✓ Dogrzewacz elektryczny 3 kW
✓ Montaż i uruchomienie
✓ Brak dodatkowych kosztów

 

Kompleksowa instalacja:
25.000 zł brutto (8%VAT)

 

Stiebel Eltron HPA-08 inwerter

Wersja inox :
✓ Kompaktowa kotłownia w obudowie ze stali nierdzewnej
✓ Zasobnik CWU 190L Stal nierdzewna Wężownica cats® powierzchnia 2m²
✓ Wymiary 60x60x 180 cm
✓ Grupa bezpieczeństwa CO i CWU
✓ Armatura kotłowni, izolacja ciepłochronna
✓ Dogrzewacz elektryczny 9 kW
✓ Montaż i uruchomienie
✓ Brak dodatkowych kosztów
Kompleksowa instalacja:
25.000 zł brutto (8%VAT)

 

Nibe AMS 10-8 + Centrala wewnętrzna HK 200S

 

✓ Zasobnik CWU 180 L
✓ Energooszczędna pompa obiegowa WILO
✓ Zawór trójdrogowy z siłownikiem
✓ Grupa bezpieczeństwa z naczyniem przeponowym CO i CWU
✓ Armatura kotłowni, izolacja ciepłochronna
✓ Montaż i uruchomienie
✓ Brak dodatkowych kosztów
Kompleksowa instalacja: 28.000 zł brutto

 

 

Link do komentarza

brakuje mi jeszcze jednej rzeczy - wrzuć swoje dane do kalkulatora

http://cieplowlasciwie.pl/

i wklej tutaj linka z wynikiem

Samsung mi się bardzo podoba ( i nie tylko dlatego że jest najtaszy!), ale chciałbym mieć pewność, czy starczy mocy...

osobiście brałbym pod uwagę Samsung, Panasonic (ale nawet niekoniecznie T-CAP) i Stiebel Eltron

Z drugiej strony, nawet jak moc będzie na styk, lub nawet drobny niedobór, to nie jest to problemem, bo wszystkie te PC mają grzałki. A rozkład dni w okresie grzewczym bodajże jest taki, że około 80% dni w okresie grzewczym to temperatury >2C, więc to żaden problem.

Link do komentarza

OK, teraz ok

podtrzymuje to co napisałem

w największe mrozy potrzebujesz około 8kw, do tego cwu. Ten program bardzo zawyża ilość na CWU, wystarczy przyjąć 0,25kw/1 os.

czyli w największe mrozy - 9kw 

w przeciętny dzień zimy, będziesz potrzebować 3,6+1=4,6kw Czyli każda pompa da bez problemu radę.

wg mnie 

1.Samsung

2. Stiebel Eltron

3. Panasonic - aczkolwiek tutaj czasami bywa problem z nadwyżką mocy, bo ona na stałe daje 9kw do -15C, ma problem z zejściem modulacją do niższych wartości. W bardzo dobrze zbudowanych domach (z bardzo niskim zapotrzebowaniem na CO) może to być problem, bo pompa wchodzi w taktowanie, ale ciebie ten problem nie będzie raczej na pewno dotyczyć.

 

Pozostałe

Hitachi - nic o nich nie wiem, Buderus - drogi, NIbe - kiedyś specjalizowali się w gruntówkach a jeśli chodzi o P-w to zaliczyli falstart, poza tym też cena wyższa.

 

Inna kwestia do przemyślenia do ciebie - zasobnik 190l wydaje mi się za mały dla 4 osób..wiem co mówię, sam mam 150l dwupłaszczowy. Wielkość wężownicy też nie powala....Na twoim miejscu szukałbym czegoś w okolicy 300l z maksymalnie dużą wężownicą. Wiem, że to będą większe koszty, ale gdybym miał drugi raz wybierać zasobnik, to na pewno byłby większy

 

Można wiedzieć, jaka firma/firmy dała/dały ci taką oferte? Bo jeśli prawidłowo wpisałeś w kalkulatorze lokalizację, to jesteś z mojej okolicy...;)

Jak nie chcesz pisać tutaj, to pisz na priv.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Witam,

Jeżeli zastanawia się Pan nad wyborem sprawdzonej pompy ciepła, zachęcam również do zapoznania się z ofertą pomp ciepła marki Junkers - Bosch. Nasze gruntowe pompy ciepła z rodziny Bosch Compress, cechują się solidnym wykonaniem oraz posiadają wysokiej klasy sprężarkę i wymiennik ciepła. Gwarantuje to długą żywotność i wysoką sprawność wytwarzania energii cieplnej. Marka Junkers-Bosch oferuje gwarancje na swoje pompy ciepła do 5 lat.
W sprawie doboru odpowiedniej pompy ciepłą zachęcam Pana do kontaktu z jednym z naszych Autoryzowanych Instalatorów. Kontakt do nich można znaleźć w wygodnej wyszukiwarce, dostępnej na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod infolinią o numerze: 801 900 810. Więcej informacji o naszych pompach ciepła z rodziny Bosch Compress, znajduje się na stronie: http://www.junkers.pl/produkty
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Junkers - Bosch

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...