Skocz do zawartości

Naprawa tynku na trzcinie


Recommended Posts

Dnia 11.09.2019 o 06:24, Jerzy Skalski napisał:

Może ktoś ma pomysł w jaki sposób naprawić takie kwiatki ?

Zwyczajnie. To wygląda na odparzenie po wilgoci, a tynk na wapienny. Więc jeśli tej wilgoci już nie ma (jeśli jest, to szkoda zachodu), to należy wzmocnić te druty trzymające trzcinę, po prostu dodać kolejne, cynkowane oczywiście. One muszą być naciągnięte i nie mogą przylegać bezpośrednio do ściany. Każdy sposób jest dobry, ja nawet naciągałem je gwoździkami tak lekko w zygzak, aby tylko były sztywne i sztywno mocowały trzcinę. I jeśli tak się zrobi, to potem zwyczajne zatynkowanie tych dziur i to wszystko. A potem na wierzch szpachlowanie całości, oczywiście po gruntowaniu.

Moja naprawa podobnych ubytków na drewnianej ścianie trzyma się już ponad 30 lat.

 

Dnia 11.09.2019 o 09:45, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Przy takim poziomie spękania nie wiem czy nie lepiej skuć całość. Rzeczywiście reanimacja trupa.

Skuć można, ale co wtedy z trzcinowaniem ściany? Tutaj problemem nie jest tynk, ale podłoże pod nim, tynk nie ma się czego trzymać. Dlatego niezbędne jest usztywnienie trzciny (jest jej za dużo jak dla mnie), a dopiero potem ocena, czy warto skuwać, czy jeszcze nie.

0c041766c6ad5a072b04223da4b3e600.jpg

 

Takich gwoździ się używa.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...