Skocz do zawartości

sfuszerowana wylewka samopoziomująca Schuco i zepsute panele winylowe


Recommended Posts

Wykonane ogrzewanie podłogowe i przykryte wylewką anhydrytową, firma PERFEKTO z Gdańska jako firma wykonała wylewkę samopoziomującą SCHUCO XC wyszlifowała i zagruntowała i na to położyła klejone panele winylowe, efekt jest mizerny falowanie ok 1mm na odcinku 8-10cm na całej powierzchni. Wykonawca podłogi i sprzedawca winyli salon Decorian Home powołując się na normę DIN 18202 twierdzi że wszystko jest w normie ponieważ odchylenie nie przekracza 2mm na 2m, dodam że fale widać przy świetle słonecznym i sztucznym a także da się wyczuć ręką. są na całej powierzchni nawet w korytarzyku czy łazience, na 10m podłogi różnica poziomów nie przekracza 3mm ale fale są wszędzie i przebijają tworząc efekt taniego pomarszczonego linoleum, na jakiej podstawie mogę żądać naprawy moim zdaniem zepsutych wadliwym montażem paneli ?

?

IMG_20190806_202810.jpg

IMG_20190806_202820.jpg

IMG_20190806_202836.jpg

IMG_20190806_202828.jpg

reklamacja.jpg

Link do komentarza

Nie wiem jak jest z usługami, ale z nabyciem towaru w sklepie na 100% istnieją 2 drogi - gwarancja lub rękojmia.

 

Z tym możesz iść do Biegłego Rzeczoznawcy i Sądu. O ile wykonawca przegra sprawę, pokryje koszty ekspertyzy i będzie musiał się zastosować do wyroku rzecz jasna. Możesz jeszcze zasięgnąć języka na stronie https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

 

PS.

Doczytałem:

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/n,41,1128,8,1,uslugi-po-nowemu.html

Dzieło podlega również rękojmi (oczywiście w różnych tekstach na portalach słowo rękojmia jest zastępowane reklamacją z uwagi na reklamowanie wady towaru, a w tym przypadku, również usługi. :) ).

 

Ostatnie info: masz jeszcze jedno wyjście -> Sąd polubowny - informacja zaczerpnięta z tej samej strony

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/n,40,16,7,1,sadownictwo-polubowne.html

Jest tu jednak kruczek - dwie strony muszą się na ten sąd zgodzić. Myślę, że wykonawca przekonany o Swojej racji, zgodzi się na taką formę rozstrzygnięcia sporu.

Link do komentarza

Podstawową sprawą jest to, że ekipa wykonująca wylewkę samopoziomującą najwyraźnwieja nie ma pojęcia jak się to robi... Widać to po ukierunkowaniu tych fal... Zamiast wylać masę o odpowiedniej konsystencji i rozprowadzić rolką, oni ściągali ją nieumiejętnie łatą i pewnie szlifowanie miało uratować wylewkę...

 

W opisywanym przypadku z wilgocią podłoża te fale nie byłyby tak regularne, tworzyłyby się raczej bąble nieregularne...

 

A swoją drogą to ciekawe jak ułożone są rurki podłogówki...

Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...

Inwestor 12 jak zakończyła się Twoja reklamacja? Mam podobny problem ze swoją firmą która układała panele winylowe, z tym że położone były na podkładzie klejącym. W tej chwili na każdym łączeniu podkładu widać ugięcie panela. Jestem na etapie reklamacji.

Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...

Gdybyś nie napisał, że to płyty winylowe, pomyślałbym, że tani linoleum, absolutnie niemożliwe jest wykonanie tej pracy, jasne jest, że ci, którzy położyli podłogę, nie rozumieją cech tego materiału, absolutnie głupio jest zepsuć podłoga, bo z nią w przypadku usterek to dużo zamieszania, żeby wszystko naprawić

Link do komentarza

Tragedia :/ I tak zwalone panele winylowe? Ja osobiście jestem ich wielkim fanem, nie widze żadnych wad, ale nie kojarzyłem, aby tak się działo - może warto sprawdzić u innych producentów albo jakichś stron z poradnikami od paneli winylowych czy to normalne? Np na Imello.pl - pewno i napisać do nich można i sie zapytać. Wiadomo, że sprzedawca się wyprze, że coś nie tak z jego produktem jest, ale może jak jakiś dodatkowy fachowiec się wypowie, to coś pomoże? :) Mam nadzieję, że wszystko ostatecznie skończy/skończyło się dobrze :D

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...