Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam

Jestem w trakcie remontu piętra w domu. 

Jest to dom w starym budownictwie. Chciałbym wyremontować podłogę jednak nie jest to takie proste.. pod tą podłogą jest pokój rodziców a cała podłoga jest podtrzymana 3 grubymi belkami. Belki są widoczne u rodziców w pokoju na dole. Na górze gdzie jest remont pod starymi deskami podlogowymi znajduja sie grubsze deski konstrukcyjne które nie są do niczego przybite. Cala podłoga wyłożona jest grubą warstwą gliny wymieszaną z trzciną.. Pod tym jest kolejna podłoga wykonana z cienkich desek pod tymi deskami jest już sufit rodziców... Pytanie teraz czy lepiej jest pozbyć się na górze wszystkiego czyli starych desek i pozbyć się również całej gliny z trzciną, wtedy stworzyć nową konstrukcję przymocowana do 3 grubych belek nośnych, czy może lepiej zostawić wszystko tak jak jest, dostać się tylko do miejsc gdzie są belki nośne i na ich podstawie stworzyć konstrukcję? Bardzo proszę o pomoc ponieważ przez to stoi cała robota w miejscu :/

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności - konstrukcyjne są tylko belki, a dolne deski tworzą tzw. ślepą podłogę i służą jako wypełnienie. Typowy remont polega na usunięciu gliny z sieczką, wypełnienie tej przestrzeni np. wełną mineralną, zanocowanie na belkach lub dodatkowych legarach płyty np.  OSB  i ułożenie dowolnego pokrycia. 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Cała podłoga na górze jest luźną konstrukcją której dopełnieniem jest glina wymieszana ze słomą + deski konstrukcyjne które nie są do niczego stałego przymocowane. Na samym spodzie tego wszystkiego są ułożone jeszcze cienkie deski- imitacja podłogi a pod tym wszystkim są 3 grube bele konstrukcyjne- nośne i sufit pokoju na dole u rodziców.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pan z redakcji już wszystko powiedział. Można usunąć polepę (glinę z sieczką/ słomą) i zastąpić ją wełną . W tym wypadku polecałbym Ci wełnę ROCKTON  która charakteryzuje się nie tylko dobrymi parametrami termicznymi ale również najwyższą klasę pochłaniania dźwięku. Następnie na belki powinna przyjść taśma izolacyjna (akustyczna) lub filc potem płyta osb i warstwa podłogi. 
Taśma izolacyjna lub filc jest tu dość znaczącym elementem gdyż pozwala na wytłumienie drgań przenoszonych na konstrukcje stropu. 
www.rockwool.pl/produkty/rockton

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...