Skocz do zawartości

Historia edycji

piexa

piexa

1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Prawidłowy układ na dachy ocieplonym pod blachę płaską wymaga ułożenia maty "włochatej" i umożliwienia  cyrkulacji powietrza między FWK i deskowaniem. W przypadku strychu nieogrzewanego musi być zapewniona jego wentylacja zatem ocieplenie dachu będzie miało znikomy wpływ na ciepłochronność . Termoizolacja spowalnia tylko przepływ ciepła i latem przy braku  chłodzenia strych mocno się nagrzeje - tyle,  że po dłuższym czasie.

Wydaje mi się ze te 10-12 cm wełny jednak trochę zaizoluje termicznie pomimo wentylacji tego poddasza,

zwłaszcza ze będzie wentylowane poprzez wykonanie otworów nawiewnych w okapie i wywiewnych w kalenicy, osłoniętych membraną paroprzepuszczalną.

piexa

piexa

1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Prawidłowy układ na dachy ocieplonym pod blachę płaską wymaga ułożenia maty "włochatej" i umożliwienia  cyrkulacji powietrza między FWK i deskowaniem. W przypadku strychu nieogrzewanego musi być zapewniona jego wentylacja zatem ocieplenie dachu będzie miało znikomy wpływ na ciepłochronność . Termoizolacja spowalnia tylko przepływ ciepła i latem przy braku  chłodzenia strych mocno się nagrzeje - tyle,  że po dłuższym czasie.

Czyli w moim przypadku nieogrzewanego strychu prawidłowa opcja to 2?

Wydaje mi sie ze te 10-12 cm wełny jednak trochę zaizoluje termicznie pomimo wentylacji tego poddasza. Mieszkałem w domu z takim strychem w którym były 2 okna nieszczelne,
dach bez wełny z samym deskowaniem i papą no i nie było tam mrozu w zime... a dodanie wełny coś powinno pomóc

×
×
  • Utwórz nowe...