Skocz do zawartości

gdzie można zamontowac luxfery?


Recommended Posts

Chciałabym zamontować w kuchni luxfery ,aby dodatkowo ją doświetlić.cały problem w tym że to ściana zewnętrzna domu.słyszałam że nie należy tego robić ze względu na duże różnice temperatur wewnątrz i na zewnątrz.podobno po takich szklanych pustakach płyną stróżki skroplonej wody.czy to prawda że luxfery używa się wyłącznie na ścianki działowe wewnątrz domu?
Link do komentarza
Luxfery na zewnętrznych ścianach montowało się często w blokach wzdłuż całego piony komunikacyjnego jakim jest klatka schodowa. Przeważnie stosuje się je w domu, w ściankach działowych jako doświetlenia. Rzadko teraz używa się ich do ścian zewnętrznych na rzecz okien, które bardziej doświetlą pomieszczenie, jak i zapewnią wentylację. Nie słyszałem jednak, żeby woda skraplała się na takiej ściance. Może w niektórych przypadkach tak, kiedy pomieszczenie ma kiepską wentylację i dużą wilgotność powietrza. W kuchni jednak wentylacja powinna być zawsze sprawna czego chyba nie muszę przypominać.

Pozdr.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Nie straszcie mnie z tymi stróżkami skraplajacej się wody. Ja właśnie będę miała luksfery zamiast okien. Niestety aż 5 właśnie dlatego, że mamy waską działkę i tylko 3 metry do granicy z sąsiadem. Oczywiście wolałabym mieć okna, ale lepsze to niż ślepa ściana.


Wracajac do strozek:) Obecne luksfery a te dawniejsze to dwie rozne rzeczy, ktore dziela lata swietlne postepu technologicznego:) Tamte to bylo zwyczajne szklo, ktore nadawalo sie do klatek, ktore nie byly tak bardzo ogrzewane (tak jak mieszkanie). Obecnie luksfery maja duzo lepsze parametry izolacyjne (w srodku jest chyba gaz szlachetny), ale tez bym sie zastanowil przed uzyciem tego zamiast okna, przede wszystkim w kuchni, gdzie jest duzo wieksza wilgotnosc (szczegolnie podczas gotowania).
Wydaje mi sie, ze mozna porownac parametry (wspolczynniki ) nowoczesnych okien z parametrami okien.
Link do komentarza
Witam serdecznie
mam pytanie dotyczące właśnie luksferów, planuje remont kuchni i mam taki pomysł, żeby postawić lodówkę obok kuchenki gazowej i przedzielić ścianką z luksferów. Tzn wyglądałoby to tak: kuchenka, odległość ok 10cm, ścianka z samych luksferów (np. 3 kolumny, ok 10 rzędów - czyli tak troche wyżej niż lodówka), odstęp 10cm i lodówka. Pytanie brzmi czy tak może być. Z tego co widzę, para z kuchenki uciekałaby do góry nad ścianką z luksferów, lodówka i do okna (gdyż okno byłoby blisko lodówki). Czy lepiej wtedy montować okap?
Prosze o radę.
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...