Skocz do zawartości

Cegła cięta czy imitacja z gipsu


MrTomo

Recommended Posts

No są gładkie i proste bo cięte piłą które sam będziesz ciął, tak?.

Mam taką ścianę nad kominkiem u siebie, ciąłem tarczą z wodą. 

Wiele tez zależy od koloru i budowy cegły, najładniejsza jest chyba taka bardziej czerwona, a moja ma jeszcze do tego takie różne białawe wtrącenia. Na ale kolor to wiadomo, każdemu pasi innny.

Link do komentarza
52 minuty temu, MrTomo napisał:

Ale ze środka?

To są proste i gładkie płytki.

Sam będziesz je ciął czy masz zamiar kupić?

Zresztą nieważne czy sam czy kupisz ale gdy zdecydujesz się na ciętą cegłę to powierzchnie zewnętrzną  ja bym wypiaskował, piaskowanie nadałoby strukturę starej cegły a przedewszystkim wyglądałoby to jak lico cegły a nie jak płytka.

Link do komentarza

Będę kupował.

Sprzedawca twierdzi, że cięta cegła ze srodka nadaje się tylko do malowania i to na biało ??

Najchętniej kupiłbym cegłę, nie gips.

Ale gipsa strukturkę 3D a płytki będą płaskie

1 godzinę temu, demo napisał:

No są gładkie i proste bo cięte piłą które sam będziesz ciął, tak?.

Mam taką ścianę nad kominkiem u siebie, ciąłem tarczą z wodą. 

Wiele tez zależy od koloru i budowy cegły, najładniejsza jest chyba taka bardziej czerwona, a moja ma jeszcze do tego takie różne białawe wtrącenia. Na ale kolor to wiadomo, każdemu pasi innny.

Możesz wstawic jakies zdjęcie?

Link do komentarza
48 minut temu, MrTomo napisał:

Będę kupował.

Sprzedawca twierdzi, że cięta cegła ze srodka nadaje się tylko do malowania i to na biało ??

Najchętniej kupiłbym cegłę, nie gips.

Ale gipsa strukturkę 3D a płytki będą płaskie

 

Ile kosztuje taka cięta cegła?

Link do komentarza

W zasadzie strona finansowa przemawia za gipsem.

Gipsowe wyglądają bardziej rustykalnie aniżeli te cięte, ja pomimo że to gips z racji ceny i zewnętrznego wyglądu (bardziej realnego od ciętych) wybrałbym go.

Z drugiej zaś strony za 90 zł za m2 masz coś naturalnego i tez 3D.

 

https://allegro.pl/events/clicks?emission_unit_id=4895c5eb-c734-4220-a175-4a7ce00877a6&type=OFFER&ts=1567945550347&redirect=https://allegro.pl/oferta/stara-cegla-na-sciane-plytki-ceglane-scienne-8392870200?bi_s%3Dads%26bi_m%3Dlisting%3Adesktop%3Aqueryandcategory%26bi_c%3DOTFlNjBhNzYtNjRmOS00NzIxLWE3ZjYtZTZlYWRlZTM5N2Q5AA%26bi_t%3Dape&placement=listing:desktop:queryandcategory&sig=dea53a0fb365bbf29f4187d777c87df8

 

3fdfa95d48a883ad791eb470b28e

 

b6022f724bb6aa244b0da45f6be3

 

Link do komentarza
1 minutę temu, bajbaga napisał:

 

Przy każdym dotyku ściany, sztuczność będzie wyczuwalna.

Rysiu ale kto jak przychodzi w gości dotyka ściany, no raczej dotyka jak już wychodzi po dobrze "zalanej" wizycie gościnnej wtedy dotyka ściany ale podejrzewam że i tak mu wtedy wszystko jedno co dotyka aby doszedł do drzwi :icon_mrgreen:

Link do komentarza
4 godziny temu, MrTomo napisał:

Będę kupował.

Sprzedawca twierdzi, że cięta cegła ze srodka nadaje się tylko do malowania i to na biało ??

Najchętniej kupiłbym cegłę, nie gips.

Ale gipsa strukturkę 3D a płytki będą płaskie

Możesz wstawic jakies zdjęcie?

Jak chcesz kupować już ciętą cegłę to będzie to jednorodna kolorystyka która na ścianie dla jednych wygląda porządnie i czysto, a dla takich jak ja - nudna, ponura i zimna.

Swoją cegłę ciąłem z różnych starych cegieł pozyskanych gdzie się dało i na wysypisku gruzu, dlatego mam różne kolory pomieszane ze sobą. Choć na zdjęciach przy tym oświetleniu słabo to widać.

Cięta jest płaska to fakt ale ja mam zaoblone brzegi, więc nie ma krawędzi ostrych. Łatwo to zrobić np pilnikiem tarnikiem.

U mnie pierwotnie były fugi wklęsłe cementowe i wyglądało to raczej chłodno, a po czasie wypełniłem je tynkiem maszynowym gipsowym, który ma ładny ciepły, kremowy kolor.

W sumie wykończenie jest kwestią gustu, dla mnie taka ściana z cementową fugą wydawała się jakaś taka surowa i zimna. 

IMG_20190908_171341.thumb.jpg.a0ccbb05a8a795c080fd83e6b88cffe5.jpgIMG_20190908_171314.thumb.jpg.1beb3f848aeef284e389360a712bbcde.jpg

Teraz każdy chce mieć prościutko i równiutka jak od lasera, a dla mnie w takich instalacjach ważniejsza jest malowniczość i żeby było trochę krzywo i trochę bele jak.:icon_biggrin:

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Też nie jestem zachwycony wyglądem tej cegły, bo już dawno miała być wymieniona na beton architektoniczny, ale po spoinowaniu tym gipsem Knaufa który popękał, uznałem że może tak zostać. :icon_lol:

Mr Tomo chciał to wkleiłem.

Jakoś teraz nie chce mi się tego ruszać i pewnie będzie to już taki stan trwały.:D

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Trudno oceniać coś tylko ze zdjęć.

Zdjęcie to jakiś fragment całości, fragmenty nie oddają za wiele.

Ale już jest to jakiś punkt zaczepienia.

Dzięki za zdjęcia. 

Muszę gdzieś na żywo zobaczyć te płytki gipsowe albo zamówię próbkę.

Ja będę kleił w takim stylu, z fugą 4-5mm

 

image.png.44e691e38faa5a86a5de6aa3b88c03f3.png

Link do komentarza
5 minut temu, MrTomo napisał:

Muszę gdzieś na żywo zobaczyć te płytki gipsowe albo zamówię próbkę.

udaj sie do sklepu z płytkami albo do jakiegoś hipermarketu budowlanego tam maja wystawki/próbki takie 1m X 1 m  to zobaczysz jak to wygląda na żywo

Link do komentarza

Z przyczyn obiektywnych wyjazd do Castoramy został odłożony na jutro, jak nie zapomnę to obadam jakie tam są.

Czy aż tak się różnią ?. Różnią kolorem który nie pasuje do koloru żadnych ze znanych mi cegieł.

Z daleka widać i czuć że to oszustwo, a kolor mocno odbiega od tych ze zdjęcia. Jest taki cieplutko różowy, za cieplutko.

Pstrykłem moją cegiełkę w całości, chyba nie jest tak źle ?, a może się już do niej przyzwyczaiłem.:icon_razz:

 

IMG_20190909_161611.thumb.jpg.729d34a9bbf9517e5095de0f6e7a1299.jpg

 

Link do komentarza

Byłem, widziałem, jestem na NIE.

Jeden rodzaj z fugą wyglądał sztucznie, drugi wisiał dość wysoko i wyglądał lepiej - może właśnie dlatego tak wyglądał. Ale generalnie oba wyglądają sztucznie.

Cegła to jednak będzie najlepszy kierunek, chyba że ta którą pokazał Heniuś. Ale też bym chyba nie kupił bez wizji lokalnej.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Grunt sprawia że wszystko trzyma się lepiej więc jeżeli zagruntujesz .......???:icon_biggrin:

Ja kleję takie rzeczy tak ......- na ścianę klej - grzebień max 6mm , przed samym przyklejeniem cegły zmywakiem kuchennym lekko zmywam jednym pociągnięciem powierzchnię przeznaczoną do klejenia i taką lekko wilgotną od razu na ścianę z klejem .

Link do komentarza
Przed chwilą, MrTomo napisał:

Czyli smarujesz tylko ścianę?

Tylko ścianę . Nie ma ryzyka pomazania tego co się klei , przynajmniej jest te ryzyko mniejsze ..

Ostatnio wszystko kleję na ten kerakoll , polecam , nawet jak spadnie na zakurzoną podłogę to po kilku dniach trzeba odkuwać .

Link do komentarza
1 minutę temu, MrTomo napisał:

Czyli trzeba od razu zrobić dobrze, bo jak za kilka dni coś się odwidzi to ... :wallbash:

:icon_biggrin:

Wtedy dobry sprzęt do kucia z szerokim dłutem i ....................zejdzie ...:D z tynkiem .

Jeszcze jedna informacja ....do 36 godzin ten kerakol można ładnie zmyć wodą i zmywakiem zwykłym kuchennym jeżeli są jakieś nieduże zabrudzenia , potem pozamiatane ...

Taka dygresja .....zmywaki gąbkowe kuchenne .....jak dla żonki brakuje w kuchni to zawsze u mnie w samochodzie znajdzie ...:D

Link do komentarza
Dnia 20.09.2019 o 19:42, joks napisał:

Ja kleję takie rzeczy tak ......-

joks, a jak radzisz kleić przy podłodze?

teraz mam wylewkę jako punkt zero.

Na to pójdzie mata 2mm i panel 6-8mm.

Czy zostawić jakiś odstęp od podłogi, np 1cm (żeby panel wsunąć pod) czy może więcej (żeby myć i odkurzać nie przejmując się zamoczeniem lub ubiciem płytki).

Może kleić od samej podłogi (i panel dosunąć do cegły)

Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1 minutę temu, MrTomo napisał:

np 1cm (żeby panel wsunąć pod

tak bym zrobił . z tym że jeżeli nie będziesz układał paneli od tych płytek to zaczął bym kleić od drugiego rzędu płytek jak nie od trzeciego , tak żeby potem można było wcisnąć panel

I pierwszy rząd , czy też pierwsze dwa rzędy poszły by na panele po ich ułożeniu .

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...