Skocz do zawartości

Cieknąca woda z sedesu


Recommended Posts

Witam Panowie, zaznaczę że jestem kobietą, więc trzeba do mnie dużymi literami, ponieważ kompletnie nie znam się na naprawianiu czegokolwiek w domu. Od dłuższego czasu cieknie mi woda z sedesu (normalny Kibelek, nie jakiś podwieszany czy co tam jeszcze). Sprawdzałam skąd, w sensie z której części i wygląda to tak jakby woda wypływała z otworu do którego jest przykręcona deska klozetowa. Dzieje się to przy spuszczaniu wody. Kompletnie nie wiem co mam z tym zrobić. Zastanawiam się czy woda po prostu tedy jedynie wypływa a może problem jest gdzieś głębiej. Proszę was o pomoc bo jedyne co do tej pory umiałam zrobić to zdjąć deskę, zdjąć górę od spłuczki i tak siedzę i patrzę na ten sedes... :P

IMG_20190907_214438.jpg

IMG_20190907_214453.jpg

Link do komentarza

Pytanie czy to nowy kibelek czy już służy jaki czas?

3 godziny temu, zenek napisał:

Zapewne błąd z uszczelką na łączeniu muszli i odpływu. Może źle założona, może brak?. 

 

 

 

22 godziny temu, Aga zepsuła napisał:

Sprawdzałam skąd, w sensie z której części i wygląda to tak jakby woda wypływała z otworu do którego jest przykręcona deska klozetowa. Dzieje się to przy spuszczaniu wody.

zenek to nie odpływ tylko zasilanie. I jeżeli już to albo coś jest nie tak w połączeniu spłuczki z sedesem albo ceramika w środku pękła.

Link do komentarza
17 godzin temu, mhtyl napisał:

zenek to nie odpływ tylko zasilanie.

Oczywiście rura zasilająca też jest na uszczelce - trzeba ją sprawdzić. Masz rację z tym odpływem :) - chociaż trudno stwierdzić z opisu - gdzie w końcu przecieka. Ale jeśli to czysta woda - to pewnie zasilanie ze spłuczki.

Link do komentarza
28 minut temu, zenek napisał:

Ok - jakaś łączka jest na uszczelce - a jak forma tej łączki, to inna sprawa.

Jest muszla , na to idzie uszczelka , na to idzie spłuczka ....ot i wsio .....wszystko skręcone dwoma nierdzewnymi śrubami z nakrętkami motylkowymi ......Dzisiaj takie cuś wstawiałem , żadnej łączki nie ma ...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...