Skocz do zawartości

Nawiewniki okienne pomoc.


Recommended Posts

Panowie pierwszy raz spotkałem się z taka metodą montowania nawiewnikow że nawiewnik jest montowany w górnej części skrzydła a okap nawiewnika w dolnej części ramy okna według Pana który tak montuje jest to lepsze rozwiązania ponieważ podczas wietrznych dni nie czuć tak silnych powiewow przy oknie a przepustowość powiwtrza jest podobno tska sama co wy na taki sposób montowania?

20190906_190453.jpg

20190906_190435.jpg

Link do komentarza

Musi to być jakiś specjalny nawiewnik pozwalający na taki sposób montowania i jakiś nowy profil okienny bo nawiewniki jakie znam nie pozwalają na inny sposób jak tylko na przestrzał okna aby działały prawidłowo. Więc albo to jakiś nowy rodzaj nawiewnika albo inwencja twórcza wykonawcy która nie ma się nijak do prawidłowego działania.

W profilu okiennym jest zbyt mała szczelina aby była dobra wymiana powietrza. Jakiego typu są te okna?

Ja bym temu fachowcowi podziękował i okien w takim wykonaniu bym nie montował u siebie w domu.

15 minut temu, Matmar8226 napisał:

że nawiewnik jest montowany w górnej części skrzydła a okap nawiewnika w dolnej części ramy okna

Sorki, wróć to wcześniej napisałem odnośnie malej przepustowości szczeliny w profilu.

Przecież to nie może działać!!!!!!!!!!!!!!! Masz "dziurę" w skrzydle okna a drugą w ramie więc nie jest to jeden profil tylko dwa odrębne nie połączone ze sobą.

Dwie pierwsze fotki mi się nie otwierają, nie wiem co zawierają.

Link do komentarza
20 minut temu, Matmar8226 napisał:

Jutro wrzucę więcej fotek jak to dokładnie wygląda.

Ok.

Jeszcze małe sprostowanie bo pisałem w pośpiechu, pisałem że nawiewniki montuje się na przestrzał ramy okiennej ale nie we wszystkich tylko w drewnianych, w pcv montuje sie nawiew w ramie a wywiew w skrzydle.

Jakiego rodzaju są te okna?

Link do komentarza
2 godziny temu, Matmar8226 napisał:

Plastikowe czerpnia jest zamontowane w dolnej części ramy okna pod uszczelka a nawietrznik w górnej części skrzydła. Czy to ma prawo dobrze działać? Czy w ogóle spotkaliscie  się z takim montażem?

Teoretycznie przepływ powietrza jest, ale praktyce może być utrudniony/przydławiony napływ powietrza i bardziej wychładzać będzie zima okno bo powietrze zimne będzie w całym obwodzie okna.

Ja jeszcze nie spotkałem się z takim montażem. Widzę że okna masz już zamontowane więc nic nie zdziałasz, znaczy się czerpnię możesz przełożyć na górę ale w dolnej ramie będzie pozostanie ślad.

Możesz w prosty sposób sprawdzić czy nawiewnik działa przykładając zapalona zapałkę lub zapalniczkę i do wywiewu wewnątrz i zobaczysz czy płomień się wychyla.

Link do komentarza
  • 3 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...