Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

27 minut temu, Kasia Gałęska napisał:

Wczoraj malarz zostawił dziurawe wiadro z wodą a i wałkami, dziś rano zauważyłam że woda była pod folią malarską prawie na całości pokoju. 

Są wybrzuszenia paneli. Co robic? 

Wymienić panele .

Eeee tam zaraz obciążyć. Panele już pewnie były stare i jest okazja wymienić na ładniejsze i co malarz ma płacić za nówki, no ludzie miejcie litość. Malarze to nie są jakieś milionery czy inne woźniaki staraki,:)

Nie pisz o nas "fachowcy"...

Co innego klepka z litego drewna, co innego panele...

Jak są wybrzuszenia na panelach, to nie jest możliwe ich odratowanie!

Znasz, a może tylko w przybliżeniu wiesz, jak wygląda proces powstawania materiału na panele... wióreczki drewniane, spoiwo, prasa, WIELKIE CIŚNIENIE, temperatura... Jak w to wszystko dostanie się woda i wióreczki jej nałapią i " spuchną" - to święty Boże nie pomoże...:bezradny:

A woda mogła dostać się tutaj przez połączenia paneli, przez zarysowania czy też inne uszkodzenia wykończeniowej warstwy panela, czy też od spodu panela. Dwie, trzy minuty zalania nic nie zrobią panelowi, ale już ta noc spowodowała NIEODWRACALNE zniszczenia podłogi.

I teraz to tylko wymiana podłogi, albo... póki się da - nie zwracanie uwagi na te wybrzuszenia...

17 minut temu, Kasia Gałęska napisał:

chyba że przykryje dywanem. 

Można i tak... Tylko przedtem upewnij się, że pod panelami i w podkładzie nie ma wody, dobrze wysusz je (na jakiś czas dobrze byłoby zdjąć listwy przyścienne), bo będzie psuć się i gnić... I dywan też szlag trafi :bezradny:

3 godziny temu, uroboros napisał:

Nie pisz o nas "fachowcy"...

Co innego klepka z litego drewna, co innego panele...

Jak są wybrzuszenia na panelach, to nie jest możliwe ich odratowanie!

Znasz, a może tylko w przybliżeniu wiesz, jak wygląda proces powstawania materiału na panele... wióreczki drewniane, spoiwo, prasa, WIELKIE CIŚNIENIE, temperatura... Jak w to wszystko dostanie się woda i wióreczki jej nałapią i " spuchną" - to święty Boże nie pomoże...:bezradny:

A woda mogła dostać się tutaj przez połączenia paneli, przez zarysowania czy też inne uszkodzenia wykończeniowej warstwy panela, czy też od spodu panela. Dwie, trzy minuty zalania nic nie zrobią panelowi, ale już ta noc spowodowała NIEODWRACALNE zniszczenia podłogi.

I teraz to tylko wymiana podłogi, albo... póki się da - nie zwracanie uwagi na te wybrzuszenia...

Nie o Was a o "fachowcach", którzy mi doradzali. Cóż za pycha ? :) Padło słowo fachowcy a Ty już o Sobie :)

Napisałem, że "możliwe........" a nie, że na 100%.

Gdybyś miała kupić ten dywan, to chyba niewiele drożej będzie wymienić te panele...

1 minutę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Cóż za pycha ?

Po prostu - byłem (jak pracowałem, oczywiście!) DOBRY w te klocki :icon_mrgreen:

5 godzin temu, Kasia Gałęska napisał:

Niestety wybrzuszenia są spore, na łączeniach poprzecznych i wzdłuż, w dwóch miejscach takie okrągłe wybrzuszenia. Nie wygląda to dobrze, szczególnie na wejściu do pokoju. Nie liczyłam się z wymianą paneli ale naprawdę wyglądają źle, chyba że przykryje dywanem. 

Żadnego dywanu bo dopiero zaserwujesz sobie szambo. Wszystko zerwać i nowe panele.

Co fachowiec malarz na to? poruszałaś z nim ten problem?

Dobrze by było gdy zerwiesz stare panele aby posadzka trochę z kilka dni była odkryta aby pozbyć sie wilgoci.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Trzeba kupić listwy maskujące do ościeżnic (mogą być drewniane, z marketów budowlanych) i je dokleić na ścianach, a szpary pomiędzy nimi a ościeżnicami wypełnić szpachlą np. do drewna. Wszystko zaszpachlować, wyszlifować i pomalować. Po prostu, trzeba stworzyć pseudo ościeżnice, poszerzyć istniejące i zaakcentować je, Wtedy ich wygląd będzie diametralnie odmienny.    W ubiegłym roku robiłem coś takiego, ale ościeżnice były drewniane. Ponieważ na ścianach zostały położone płyty g/k, więc ich grubość "urosła", wystąpiła też konieczność poszerzenia ościeżnic, aby je dopasować do grubości ściany. Było z tym trochę zabawy, ale udało sie to zrobić w miarę dobrze. Własnie za pomocą listew drewnianych, szpachlowania, szlifowania i malowania. Po roku tylko w jednym miejscu ościeżnica "spuchła", ale myślę, że to wina użytej listwy, wada drewna. 
    • No właśnie, bo czasami tak się ułoży, jak z wygraną w totku. Wyrosną i właściwie nie wiadomo dlaczego. Ale próby odtworzenia tych warunków w zasadzie nigdy nie skutkują.    Chyba, że chodzi o boczniaka, albo pieczarkę z końskim łajnem.
    • 1. "Eksperci" dziennikarscy pisują o "napięciu prądu", taka też jest ich "eksperckość". Sam telefon nie jest w stanie, ale telefon z wtyczką od ładowarki już tak, o czym tzw. "ekspert" nie ma zielonego pojęcia. 2. Naucz się czytać do końca, a nie tak, jak jest Ci wygodnie. Napisałem wyraźnie, że gniazdek nie ma, albo są separowane. Ty widzisz gniazdko i wydaje Ci się, że to nasze partactwo, bo tego co w ścianie i poza fotografią nie widzisz i nie masz o tym pojęcia. A na fotkach jest salon łazienkowy, a nie polska komóreczka z pralką niemal wchodzącą na wannę. 3. Widać, widać, już nie pierwszy raz jesteś tu na forum "ekspertką" od spraw elektrycznych. 4. W łazienkach są strefy, gdzie montaż gniazdek jest dozwolony i gdzie jest zabroniony. Więc nie trywializuj i nie porównuj łazienki, która ma 30 metrów kwadratowych z kabinką w polskim bloku. I proszę, wypowiadaj się w tematach, w których masz orientację.   
    • Trzymałem na budowie drewno bukowe, pod zadaszeniem z rok czasu, w trawę wysypało się tam sporo kory,  w następnym roku rosło tam pełno podgrzybków, w środku miasta, najbliższe drzewo 100m od tego terenu, niektóre grzyby wykrzywione podnosiły kapeluszami tą korę jak rosły.   
    • Witam. Kupiłem mieszkanie, niestety drzwi w nim zamontowane na stare ościeżnicy. Drzwi są w miarę, nowe ościeżnicy nie planuje zamawiać na wymiar ( bardzo dużo to kosztuje, w łazience i w kuchni płytki położone przy samej ościeżnicy) Czy można ich zamaskować w jakiś sposób ( żeby było nie bardzo drogo i dobrze wyglądało)  Poniżej zdjęcia jak to wygląda. Dziękuję za odpowiedzi i pomysły
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...