Skocz do zawartości

Zatrzask drzwi balkonowe


Recommended Posts

Dzień dobry

 

Proszę o pomoc w montażu zatrzasku drzwi balkonowych. Od 8 lat mam okna z serii Platinium, o ile się orientuję na profilu VEKA. Niedawno znalazłem zatrzask, który przez te lata przeleżał w półce a bardzo by mi się przydał na oknie. Nie mam problemu z montażem samego zatrzasku ale nie mam pojęcia gdzie przykręcić uchwyt. W załączniku zdjęcia uchwytu oraz ramy okiennej.

 

Czy uchwyt przykręcać w "wypukłej" części ramy bliżej szyby czy do tej płaskiej, która jest bliżej brzegu okna? Przykręcać go od czoła czy z boku, od strony szyby? Szukałem wszędzie ale nigdzie nie znalazłem żadnej fotki a oddziału, który montował mi okna już nie ma...

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

Irek

20190902_080110.jpg

20190902_080116.jpg

20190903_101021.jpg

20190903_101030.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Bardzo dziękuję za wpis i link to filmu. Chociaż nie wiem czy da się to zastosować do Oknoplastu bo wkręty do pochwytu są dłuższe a na instruktarzu były wkręcane bardzo blisko szyby. Z drugiej strony słyszałem, że małe wkręty, które wchodzą tylko w PCV a nie w metalową ramę mogą się szybko obrobić i wyrwać. Pozostaje poszukanie oddziału Oknoplastu i zapytanie na miejscu :)

 

Pozdrawiam

 

Irek Górczok

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...