Skocz do zawartości

Gładzie ściany sufit plus płyty regipsowe


Recommended Posts

Witam proszę o poradę odnośnie gładzi 

Chcę odświeżyć ściany ale farba odchodziła zerwałem farbe że scian pytanie jest takie czy na takie ściany mogę kłaść po wcześniejszym uzupełnienu ubytków i gruntowaniu . Gruntem akryl putz regular następnie finish . Czy trzeba będzie zrywać dalej 

 

Następną sprawa czy zrywać farbe z sciany z regipsu czy tylko gdzie odchodzi i położyć na te miejsca gładź  i pomalować po wcześniejszym gruntowaniu ściany 

 

Mam zamiar używać produktów akryl putz . 

20190831_134717.jpg

20190831_134723.jpg

20190831_134727.jpg

20190831_134736.jpg

Link do komentarza
1 minutę temu, joks napisał:

Zerwij to co złazi , to co nie złazi to i tak nie zdejmiesz , w trakcie szpachlowania i malowania może zacząć puchnąć ale nie musi .Gruntuj i szpachluj , Acryl Putz niektórzy sobie chwalą , ja pracuje na innych materiałach ale to kwestia przyzwyczajenia .

Wielkie dzięki za pomoc . Choć mam pytanie odnośnie regipsu czy zrywać całość  czy tylko gdzie odchodzi bo nie chcę zbytnio narobić szkód . A nie wszędzie odchodzi a farba trzyma 

Link do komentarza
8 godzin temu, Major669 napisał:

Tak farba odchodzi od regipsu.

Nie od regipsu, tylko od gipsu... gładzi gipsowej źle zagruntowanej przed malowaniem i okazało się, że ta gładź jest słabsza od farby, która wykańcza ścienę... puszcza najsłabsze element...

A farba dobrze trzyma w miejscach, które - przypadkiem - są odpowiednio wykonane...

 

Czyli - zerwać wszystko, nawet "gwałcąc" ścianę, odkurzyć, zagruntować, ponownie położyć gładź, doszlifować, zagruntować i... pomalować!

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Szanowny Panie,
Odpowiednie przygotowanie podłoża sprawi, że remont będzie łatwiejszy i szybszy. Należy dokładnie usunąć luźne powłoki malarskie jednocześnie uważając przy tym, aby szpachelką lub zdzierakiem nie uszkodzić dodatkowo ściany. Jeżeli powłoka mocno trzyma się podłoża, to nie ma konieczności jej usuwania na siłę, gdyż może to osłabić konstrukcję. Proszę również pamiętać o dokładnym odpyleniu ścian oraz usunięciu zabrudzeń z podłogi, aby w trakcie pracy kurz nie unosił się na powierzchnię roboczą. Do gruntowania zalecam wykorzystać grunt głęboko penetrujący Śnieżka Acryl-Putz® GU41. Zastosowanie gotowej masy szpachlowej Śnieżka Acryl-Putz® RG 21 Regular oraz FS 20 Finish jest rozwiązaniem, które pozwoli Panu na uzyskanie równej i gładkiej powierzchni.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...