Skocz do zawartości

Rolety i markizy - sposób na przegrzane pomieszczenia


Recommended Posts

Rolety, żaluzje, okiennice i markizy nie tylko chronią nas przed jaskrawym światłem w słoneczne dni, ale także zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza budynku, gwarantując przyjemny chłód. Niektóre osłony mogą dodatkowo ograniczać zimą straty ciepła, tłumić dochodzące z ulicy dźwięki, stanowić przeszkodę dla włamywaczy, a ponadto pełnić rolę elementu dekoracyjnego, wpływając zarówno na wygląd elewacji, jak i charakter pomieszczeń wewnątrz domu.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/a/19337-rolety-i-markizy-sposob-na-przegrzane-pomieszczenia

Link do komentarza

Ja założyłem markizy pionowe zewnętrzne, sterowane z pilota, z napędem elektrycznym. Jest to bardzo dobra ochrona przed słońcem i nagrzewaniem się pomieszczeń, mogą zastąpić klimatyzację.

Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...

U mnie w budynku jest went mechaniczna (działająca rano i wieczorem ok. godzinę/półtorej).
Dalem na okna dachowe początkowo rolety wewnętrzne + markize zewnętrzną zastosowałem - latem dają spore ochłodzenie.

 

W zimie markizę zwijałem i wystepował temat skroplin bo na dworze chłodno.
Ostatnio na wszystkie okna poszły rolety zewnętrzne - nie eliminuje to problemu skroplin zimą, ale na mój gust nieco go zmniejszyło.

 

Duża zaleta to fakt, że latem da się utrzymać w domu chłodniejszy klimat dzięki rolecie zewn.

Przy rolecie zewnętrznej na oknie dachowym - cały gorąc zatrzyma się na niej (poza pomieszczeniem). Wydatek warty swojej ceny.

Link do komentarza
13 godzin temu, Dra6on napisał:

jest went mechaniczna (działająca rano i wieczorem ok. godzinę/półtorej).

To nie jest WENTYLACJA, tym bardziej mechaniczna, tylko CODZIENNE DWUKROTNE PRZEWIETRZANIE budynku...

 

13 godzin temu, Dra6on napisał:

wystepował temat skroplin

dlatego, że nie masz WENTYLACJI obraz.png.d40f90b4300f2f8d70ed59c783810a05.png

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Nazywaj jak chcesz panie kolego DWU TRZY ALBO CZTEROKROTNE PRZEWIETRZANIE W ZAL OD PORY ROKU - bo kazda ma inne wymagania by wentylowac :)

W lazienkach dawno bylby grzyb na scianach gdyby nie bylo wentylacji, a tu od 10 lat i nic. Instalacje nawiew-wywiew robila firma i poki co dziala jedynie wywiewnie z centralnym wentylatorem. To taki aparat - uwaga tłumaczę - do wentylowania pomieszczeń, zasysa z nich powietrze (kuchnia lazienki itd)  i wyciąga przy czym nawiew jest przez rozszczelnione okna lub nawiewniki okienne. Dla mnie wg tego co czytam w budujemy dom to wentylacja mechaniczna.

 

 

 

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Choć najpopularniejszym rozwiązaniem są osłony okienne montowane w pomieszczeniach, to ich zewnętrzne odpowiedniki wykazują dużo większą skuteczność. Za pomocą rolet czy żaluzji zewnętrznych można łatwo zasłaniać np. okna tarasowe, które zwłaszcza od strony południowej mogą prowadzić do przegrzewania wnętrz. Rolety dachowe to akcesoria często zintegrowane z oknami połaciowymi. Żaluzje czy rolety fasadowe najlepiej przewidzieć już na etapie projektu domu (ew. przy wymianie okien), bo można wtedy zaplanować taki ich montaż, który umożliwia ukrycie w ścianie kasety z mechanizmem.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...