Skocz do zawartości

Optymalna powierzchnia pomieszczeń domowych


Recommended Posts

O świetnie... Właśnie jestem na etapie wyboru dla siebie projektu, ale cały czas zastanawiałam się w jakiej wielkości powinien być dom, poszczególne wnętrza. Bardzo mi się przydadzą porady z tego artykułu.

Link do komentarza
  • 2 lata temu...
  • 10 miesiące temu...
Komentarz dodany przez Dexter:
Powiem tak, dom powinien być dostosowany nie tylko do planowanej ilości dzieci. Trzeba pomyśleć o tym że za kilkanaście lat dzieci wyjdą z domu i o ile nie będziemy chcieli go sprzedać, zostaniemy w 200 metrowym molochu we dwoje. Przede wszystkim trzeba patrzeć na koszty budowy. To co widzimy w kosztorysach nijak się ma do realnych kosztów. Zawsze trzeba zakładać 15-20% bufor. Do tego maksymalne wykorzystanie powierzchni domu. Jeżeli kogoś stać i potrzebuje 40 metrowego salonu ok, ale jeśli ktoś liczy każdy grosz najlepiej niech przejdzie się do znajomych, rodziny i naocznie sprawdzi ile pomieszczenie ma metrów i czy takie mu potrzebne czy jest za małe/za duże.
Link do komentarza

To jest ciekawe zagadnienie, dyskutowano o tym na tym forum już nie raz. Kiedyś normą było budowanie domów dla rodzin wielopokoleniowych, stąd taka a nie inna powierzchnia. Ostatnio się to zmienia, bo i rodziny coraz mniejsze... Ale też młodym coraz trudniej o własne lokum, więc nie wiadomo, czy trend się znów nie odwróci:)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...