Skocz do zawartości

Remont garażu w domu po dziadkach


Recommended Posts

Witam serdecznie,
Został przepisany mi dom po dziadkach. Dom jest z lat 60'
Na początku chciałem zabrać się za remont garażu, chciałbym wymienić 2 okienka, bramę garażową, zrobić wylewkę z posadzką żywiczną, ściany pokryć płytami GK i tak samo zrobić sufit na podwieszonych płytach GK.

Jestem nowicjuszem w sprawach remontów, umiem zrobić sporo ale zawsze wole dopytać się fachowców.

Za co się pierw zabrać ? Czy zacząć od wymiany drzwi i okien czy pierw zrobić wylewkę i ściany i do gotowych ścian/posadzek dobrać drzwi na wymiar ?

Tak samo pytanie czy pierw zrobić wylewkę czy pokryć pierw ściany?

Załączam zdjęcia garażu:

https://i.ibb.co/jk74QKr/20190822-182043.jpg
https://i.ibb.co/wLmG0Lc/20190822-182046.jpg
https://i.ibb.co/0nR9F0g/20190822-182055.jpg

Za rady z góry dziękuje!

Link do komentarza
17 minut temu, kubaja11 napisał:

Na początku chciałem zabrać się za remont garażu, chciałbym wymienić 2 okienka, bramę garażową, zrobić wylewkę z posadzką żywiczną, ściany pokryć płytami GK i tak samo zrobić sufit na podwieszonych płytach GK.

Wymienić okna i  resztę zostawić w spokoju, no jedynie od nowa otynkować i nic więcej bym nie ruszał. Posadzka jak widać w dobrej kondycji, brama garażowa też niczego sobie jedynie co można z nią zrobić to ja odświeżyć a posadzkę żywiczną i regipsy to sobie odpuść.

jaki jest dach nad garażem? bo remont należałoby od dachu aby potem nie okazało sie że całą włożona prace i pieniądze  deszcz zniweczy przy remoncie dachu, o ile oczywiście masz w planach remont dachu.

Jaka bramę garażową masz zamiar wstawić?

Link do komentarza

Ten garaż jest w podpiwniczonym domku, czy stoi osobno?

Czy ten garaż ma służyć jako garaż, czy jakiś salon do spotkań towarzyskich?

Jaśli jako garaż, czy też pomieszczenie gospodarcze, to zrób tak, jak radzi mój przedpisca, czyli mhtyl. Sufitu nie obniżaj, najpierw dach sprawdz, no chyba że nad nim jest reszta domu... Koniecznie sprawdź i ewentualnie wyremontuj instalację elektryczną!

Jeśli zaś jako salon, to można się bawić w tynkowanie, ozdobne sufity, ozdobną elektrykę...

A płyta g/k w garażu to niekoniecznie dobry pomysł - jeśli już, to połóż zwykły tynk.

Link do komentarza

Garaz jest dobudowany do domku. W garazu jest mala piwniczka ktora bede chcial wykorzystac kiedys na przechowywanie opon, chemii samochodowej, nart, rowerow. 

Duzo czasu spedzam w garazu i chcialbym miec swoj wymarzony z prawdziwego zdarzenia. 

 

Nad garazem jest pomieszczenie do ktorego wchodzi sie od zewnatrz po stalowych schodach. 

Wiezba razem z dachowka bedzie do wymiary zarowno w domu jak i w garazu w pozniejszym terminie. 

 

Brame garazowa chcialbym uchylna segmentowa lub w calosci w 1 elemencie

Edytowano przez kubaja11 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
3 godziny temu, kubaja11 napisał:

Wiezba razem z dachowka bedzie do wymiary zarowno w domu jak i w garazu w pozniejszym terminie. 

 

To ja na Twoim miejscu zaczął bym remont od dachu. Dlaczego? ano dlatego że wyremontujesz środek a potem przy wymianie dachu przyjdzie ulewa i cala robotę szlag trafi bo zaleje Ci cały dom. Oczywiście nie jest to regułą ale trzeba się z tym liczyć bo wymiana więźby nie trwa jeden dzień.

3 godziny temu, kubaja11 napisał:

Duzo czasu spedzam w garazu i chcialbym miec swoj wymarzony z prawdziwego zdarzenia. 

Rozumiem Cie nawet chyba zbyt :) Tez marzyłem o takim kącie i w końcu sie dorobiłem :) 

Zamiast posadzki żywicznej która do tanich nie należy poleciłbym ci położenie płytek. Nie musisz kupować drogich pierwszy sort, w sprzedaży występują II albo III gatunek a kosztują o wiele mniej niż za I. 

A na ściany tylko tynk, żadnych płyt bo pamiętaj że to pomieszczenie nie ogrzewane i o podwyższonej wilgotności a płyta regips jest z papieru i gipsu.

Link do komentarza

Faktycznie, najbezpieczniej byłoby zacząć od dachu. Ale jeżeli nie to następująca kolejność:

- okna;

- ściany;

- podłoga;

- brama.

W garażu też płyt g-k nie polecam.

Płytki na podłogę nie muszą być wcale w 2 gatunku. Można trafić gres w niskich cenach, szczególnie mniejsze płytki. A takie będą nawet lepsze w tym miejscu. Najlepiej tzw. gres techniczny. Taki kropkowany, wygląda jak sól z pieprzem.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...