Skocz do zawartości

Część do drzwi kabiny prysznicowej


BogdanH

Recommended Posts

Problem:

- pękła plastikowa górna nakładka na szybę drzwi do kabiny (numer 1 na zdjęciu)

- ukruszyły się rolki do dolnej nakładki. Rolki mają rowek na obwodzie dla prowadnicy  (numer 2 na zdjęciu)

- generalnie szukam dolnej i górnej, bo nie wiem czy są symetryczne

Kabina ma około 20 lat więc w marketach nie mogę znaleźć nic podobnego jako wzorca, a nie wiedząc jak nazywa się część nie wiem jak szukać w sieci.

Tak więc proszę o podpowiedź jak się nazywa ta część z załączonego zdjęcia i ewentualnie gdzie szukać???

prysznic.jpeg

Link do komentarza

W necie wpisujesz po prostu rolka prowadząca do kabiny prysznicowej.

Dobrze gdybyś znał firmę wtedy łatwiej byś coś znalazł a jak nie znasz to zmierz wymiary tych rolek i wtedy szukaj po wymiarach.

Aquaparts.pl-rolki-do-kabin-prysznicowyc

Rolka-gorna-do-kabiny-Health-Omnires-Hea

Z pozostałymi częściami, znaczy się z ta nakładka będzie problem bo musiał zmierzyć promień jaki maj a drzwi.

Zdjęcie nr 2 nie istnieje, zapewne źle wkleiłeś a ta cześć to być może nazywa się prowadnica.

Zrób fotkę samej tej nakładki może coś wymyślimy.

Link do komentarza

Niestety - to nie są same rolki. Te ze zdjęcia, są przykręcane śrubkami do plastikowej ramki nakładanej na szybę. 
Rolki mają na obwodzie kółek rowek do stabilizacji w cienkiej około 1,5 mm aluminiowej listwie (szynie).

Ta kabina ma blisko 20 lat i odziedziczyłem ją przed 15 laty, po poprzednim właścicielu mieszkania. :)

Nie mam pojęcia kto to produkował...
Kabina jako całość jest w doskonałym stanie i szkoda inwestować w nową z powodu 2 rolek i jednej "listwy". :)
Generalnie chodzi mi o nazwę tych dwóch listew/nakładek na obłą szybę. Próbowałem szukać w sieci, ale jak na razie kicha.

 

 

Link do komentarza

Podejrzewam że ta listwa jest wklejana na szybę i nie jest to część wymienna.

Musiałbyś coś pokombinować aby dać rolki inne które by były mocowane bezpośrednio do szyby a pasowały do prowadnic.

Jedyne co znalazłem to uszczelka do kabiny prysznicowej  gięta. Być może coś za pomocą niej zrobisz.

 

uszczelki-do-kabiny-prysznicowej-zbior.j

Link do komentarza

Nie - jest zakładana. Rozbierałem żeby skleić pęknięcie (od wewnątrz po prawej na zdjęciu). Prowizorycznie skleiłem, ale nie na długo.

Po zdjęciu szyby okazało się, że na dole jedna obrotowa rolka jest ukruszona, a plastikowe tulejki dystansowe w obu są w strzępach.

Drzwi działają, ale w każdej chwili może nastąpić "katastrofa".

Błąd, że nie zrobiłem zdjęć jak toto było rozebrane... :(

Na zdjęciu - zaraz po awarii.

P.s.

Te przykłady gdzieś widziałem, ale nic mi nie mówią.

IMG_0424.jpeg

Edytowano przez BogdanH (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...