Skocz do zawartości

Przeprowadzenie sondy od PC gruntowej


Recommended Posts

Witam Wszystkich,

Mam taki problem na budowie, tzn. obecnie odbywają się wiercenia głębinowe pod sondy do pompy ciepła. Okazało się jednakże, że w skutek braku odpowiedniej komunikacji pomiędzy hydraulikiem, który rozkładał instalację pod płytą fundamentową, a inżynierem z firmy instalującej pompy, peszle do sond zostały położone pod zbyt dużym kątem.

Rura sondy to 40 mm, jednakże od studzienki, gdzie kilka sond się łączy, wychodzą rury 50 mm (peszel 75 mm).

Wg wstępnej opinii firmy, która robi odwierty nie ma możliwości, żeby wepchnąć w peszel pod obecnym kątem rury 50 mm. W peszlach hydraulik pozostawił jedynie sznurek do przeciągnięcia.

Nie chcę i nie wiem czy w ogóle można wiercić w płycie fundamentowej (izolacja pomiędzy xps a betonem i dodatkowo dwie warstwy zbrojenia), a dodatkowo nie chcę przeprowadzać rur od studzienki przez ściany. Wg mnie obaj wykonawcy powinni coś wymyślić, żeby nie wiercić w płycie czy ścianach, tym bardziej, że przygotowywali wszystko przed wylaniem płyty (jak widać błędnie).

 

Pytanie do forumowiczów to czy istnieje jakiś sposób przeciągnięcia tych rur 50 mm przez peszle?

Nie ma jakiś maszyn, żeby to zrobić, np. jakaś sprężyna?

Może ktoś miał podobny przypadek lub wie jak to zrobić?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...