Skocz do zawartości

Czy mogę zmienić warunki zabudowy dla mojej działki?


Recommended Posts

Około 10 lat temu zakupiłam działkę, po czym uzyskałam dla niej warunki zabudowy na postawienie małego domu jednorodzinnego. Następnie wyszłam za mąż i urodziłam dwójkę dzieci. W przyszłym roku chciałabym wybudować dom, z tym że teraz widzę, że będę potrzebować nieco większej kubatury. Czy mogę zmienić warunki zabudowy dla mojej działki?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/poradnik-prawny/porady/21907-czy-moge-zmienic-warunki-zabudowy-dla-mojej-dzialki

Link do komentarza
Gość Andrzej
Wyrabiając warunki zabudowy nie miałem jeszcze wybranego projektu domu. Gdy wybór padł na Noelię Bis okazało się że kalenica główna jest prostopadła do drogi natomiast w warunkach zabudowy mam równoległą. Nie odpowiada mi również wysokość budynku max 8,5m a chciałbym około 9m czy muszę złożyć wniosek do gminy o zmianę warunków zabudowy? Czy architekt może wykonać odpowiednią adaptację?
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Dostałam zgodę na budowę domu o kubaturze 13na 10 metrów, ale mój projekt ma 10,76 na 10,76 metra. Wszystkie inne parametry się zgadzają. Czy będę mogła go wybudować, czy te 76cm różnicy wpłynie i bardzo naruszy warunki zabudowy.
Link do komentarza
3 godziny temu, Gość Kopeć napisał:

Dostałam zgodę na budowę domu o kubaturze 13na 10 metrów, ale mój projekt ma 10,76 na 10,76 metra. Wszystkie inne parametry się zgadzają. Czy będę mogła go wybudować, czy te 76cm różnicy wpłynie i bardzo naruszy warunki zabudowy.

Ja bym wystąpił jeszcze raz o pozwolenie - na pewno dostaniesz szybko i bez trudu - jeśli tylko wymiar nie narusza odległości od granicy działki, czy innych linii (np zabudowy) - ale to detale do pokonania bez trudu.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...