Skocz do zawartości

Dzialka


Tomeg1992

Recommended Posts

Dzien dobry. Zwracam sie do Panstwa z pytaniem, odnosnie budowy domu na dzialce u rodziców. Mam zamiar zbudowac maly domek na tyłach ogrodu rodziców. Czy sa jakies minimalne wymiary działki? Jak wyglada sprawa z droga dojazdowa, czy musi byc przedluzona droga z bramy głównej, czy mozna zbudować nową od strony ulicy? No i najwazniejsze - od jakiego urzędu zaczac moje przygotowania do rozpoczecia budowy? W zalaczniku zdjecie satelitarne dzialki z zaznaczona na czarno brama wjazdowa.

Capture+_2019-08-23-15-03-16.png

Link do komentarza
1 godzinę temu, Tomeg1992 napisał:

Dzien dobry. Zwracam sie do Panstwa z pytaniem, odnosnie budowy domu na dzialce u rodziców. Mam zamiar zbudowac maly domek na tyłach ogrodu rodziców. Czy sa jakies minimalne wymiary działki? Jak wyglada sprawa z droga dojazdowa, czy musi byc przedluzona droga z bramy głównej, czy mozna zbudować nową od strony ulicy? No i najwazniejsze - od jakiego urzędu zaczac moje przygotowania do rozpoczecia budowy?

Piszesz trochę niespójnie, najpierw wspominasz że na działce rodziców a potem pytasz o minimalne wymiary działki, więc czy chcesz wydzielić osobną działkę i na  niej się budować? Dlatego terenu jest MPZP? jeżeli jest a działka nie jest objęta pod budowę jednorodzinną to trochę komplikuje całą sprawę, jeżeli nie ma planu to musisz wystąpić do gminy o WZ. Działka aby mogła być  budowlaną musi mieć drogę dojazdową oraz zapewnienie dostaw mediów.

Pierwszym krokiem jaki musisz zrobić to udać sie do gminy.

Link do komentarza

Działka rodziców ma ok 15 arów powierzchni, więc na pewno da się ją podzielić. A wjazd możliwy będzie do wykonania bliżej piekarni.

Z zapewnieniem dostawy mediów nie powinno być kłopotów - wszak to prawie środek wielkiego osiedla w Twoim mieście...

Link do komentarza

Widzisz,jest a raczej będą małe lub bardzo duże problemy bo teren o którym mowa posiada MPZP,no chyba że rodzice złożyli wcześniej wniosek przy zmianie MPZP o wydzielenie owej działki pod zabudowę  jednorodzinną a jak widzę nie jest to zrobione.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...