Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Same panele nie są głównym składnikiem całej instalacji, czy to tak trudno zrozumieć? Przecież pisałem że ostatnio znajomy musiał dać swoim elektrykom po 100 za i panel podwyżki bo inaczej by odeszli do konkurencji to przy 6 kw daje ponad 2000 tys a to wcale nie tak mało. Do tego dodaj wzrost kosztów w hurtowniach bo tam roboty nie pracują ubezpieczenia OC dla ekipy montującej i sorry ale twoje groszowe obniżki nie powodują spadek cen instalacji PV
    • Jeżeli cena 1 Wp zmniejszy się o około 0,2 zł, to na 1 kWp mamy już 200 zł. Biorąc pod uwagę, że obecnie średnie montowane instalacje w Polsce mają około 5-6 kWp, to już mamy oszczędność 1000 - 1200 zł. To w cale nie tak mało
    • Dzień dobry,   szukam porady od osób, które zawodowo zajmują się remontami, ponieważ mam dylemat odnośnie farb wapiennych i gipsowych.   Szukam rozwiązań prostych i nieszkodliwych, najlepiej naturalnych, i to do czego się dokopałam to farby gipsowe, jednak doczytuję, że nie nadają się do ścian w takich pomieszczeniach jak łazienka bądź kuchnia. Jak sprawa się ma gdy chodzi o farby wapienne? Czy one już z powodzeniem mogą zostać położone na ścianach w łazience? Widzę też, że należy je kłaść dopiero po przynajmniej dwóch tygodniach od ukończenia gładzi.   Czy ktoś byłby tak uprzejmy i wyjaśnił jak to jest ze stosowaniem produktów jak najbardziej naturalnych w obecnych czasach i polecił farby konkretnych marek, może coś wypróbowanego?   Serdecznie pozdrawiam!
    • Dziś był inny hydraulik zrobić wycenę, powiedział 2 tysiaki ze wszystkim, widocznie tamten chciał se dorobić
    • Niestety nie jest to pewne i nie wiem z czego wynika? Ad1 może w 30% AD2 absolutnie nie bo to bzdura, przewymiarowanie PV to jest daniem się zrobić w łosia na własne życzenie, nie opłaca mi się oddawać nadwyżki której nigdy nie odzyskam jak również produkowanie prądu w strefie II bo jest tani.  Moim celem jest dalsza minimalizacja zużycia prądu w strefie I który jest bardzo drogi. Zużywam minimalnie 7000 kWh/rok z tego 30/70 I/II strefa i kosztuje to około 4000 zł rocznie cel jest taki, aby zejść z opłatą za prąd do 1200 na rok.   Nie wiem co stwierdzili znajomi ale ja mam PV o mocy ok 4 kW dokładnie 3,96 za 18 tys po odliczeniach i uldze podatkowej i dotacji wyjdzie 10 660 zł do 30 tysięcy to brakuje jeszcze dużo, a mieszkam koło Warszawy i ceny usług są wysokie.   Dalsze czekanie na obniżkę cen PV może potrwać ponieważ koszty robocizny wzrosną oraz popyt na PV spowoduje gwałtowny wzrost ich kosztów wynikający z wspomnianych przez Ciebie spodziewanych podwyżek cen prądu.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...