Skocz do zawartości

Z czego wykonać ściany?


Recommended Posts

Cytat

Ja buduje z solbetu 24 gladkiego na klej bez p+w murarz powiedzial ze P+w to ulatweinie dla niego ale koszt pustakow duzy i bez P+W też bedzie dobrze. Zdecydowalem sie na ten material bo bardzo latwo sie w nim robi instalacje ktore bede robil sam, kolejna sprawa to to ze jest cieplejsza od ceramiki, nastepna to taka ze mniej bedzie kosztowalo otynkowanie tego zewzgledu na to ze sciany sa równuiejsze niz w przypadku ceramiki. co do ociepleniea mysle ze 12 cm dobrego styropianu wystarczy.



Zrobie dokładnie tak samo i z tych samych powodów icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Ja buduje z solbetu 24 gladkiego na klej bez p+w murarz powiedzial ze P+w to ulatweinie dla niego ale koszt pustakow duzy i bez P+W też bedzie dobrze. Zdecydowalem sie na ten material bo bardzo latwo sie w nim robi instalacje ktore bede robil sam, kolejna sprawa to to ze jest cieplejsza od ceramiki, nastepna to taka ze mniej bedzie kosztowalo otynkowanie tego zewzgledu na to ze sciany sa równuiejsze niz w przypadku ceramiki. co do ociepleniea mysle ze 12 cm dobrego styropianu wystarczy.


12 centów to już jest passe
proponowałbym 20 centów
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam, ja mam pytanie odnośnie BK, tzn nie wiem czy budować z BK 24+ ster. np. 15, albo 30 + cieńszy steropian np. 12, czy to wogóle jest sens dawać BK 30 bo tu nie widziałem żeby ktoś o tym pisał, a jeżeli chodzi o ten BK to z jakiej gęstości, bo wiem że ta 400 to najcieplejsza???
A czy mógłby ktoś jeszcze podac wzór na tą przenikalnośc cieplną sciany???




Moim zdaniem dobry wybór, ale nie ma co robić 30. Ja osobiście stawiałbym na 24 + więcej styropianu. Wiadomo, że BK sam w sobie ma dobre parametry cieplne, ale ja osobiście jestem ciepłolubny icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

A polecacie pustaki Wienerbergera Porotherm? Ostatnio trafiłem na informację, że mają ciekawą promocję, a że tak powiem jestem na kupnie własnie pustaków.



Jeśli budujesz ścianę dwuwarstwową - czyli docieploną styropianem , i jeśli cena tych pustaków jest ok ...... to sie nie zastanawiaj i bierz .
Dwuwarstwówke buduje się z materiałów tanich .... np. max+styropian .... ponieważ materiał ma w tej ścianie spełnić funkcję przede wszystkim nośną. Od funkcji ochrony cieplnej jest tu styropian .
Link do komentarza
Cytat

sie tak czy inaczej buduje z porządnych mteriałów. Co by to nie było ja osobiście na materiał na ściany nie wziąłbym byle jakich. Dom wolę mieć porządny. Nie ma mowy o żadnych pustakach trocinowych czy innych wynalazkach.



tutaj akurat padło pytanie o ceramikę ..... ceramika ma swoje plusy i minusy - ale wymogi i warunki jakie powinna - spełnia icon_smile.gif


Link do komentarza
O, dzięki, za odpowiedzi icon_biggrin.gif. Zdecydowałem się na tego wienerbergera. Zresztą ciekawa propozycja, bo za zakup 2500 cegieł można dostać kupon rabatowy na 500 złotych. Co prawda trzeba wypełniać formularz i go odsyłać do centrali, a ja tam nie specjalnie przepadam za formalnościami, no ale pustaków będzie trzeba trochę więcej, to i to przeboleję icon_wink.gif. Teraz trzeba będzie czekać, aż kupon odeślą.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

No i już w zeszłym tygodniu odesłali, ale jeszcze kupnu nie realizowałem. W każdym razie szybko nawet wszystko przebiegło. A dom już się buduje, coś z tych fundamentów zaczyna odstawać icon_biggrin.gif. Fajny widok.



no to super , że odesłali ..... icon_smile.gif
i faktycznie nie ma nic bardziej cieszącego w budowie niż wzrost murów..... najbardziej spektakularny postęp na budowie ..... przy wykończeniówce entuzjazm nieco opada..... icon_lol.gif icon_wink.gif
w każdym razie - powodzenia icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Spytam się Pana konkretnie:
Szanowny JBZ, który "zjadł zęby" na badaniach wilgotnościowo temperaturowych przegród termicznych, doszedł do wniosku identycznego jak ja : im grubsza izolacja tym większy problem z wilgocią.
1 -czy zgadza się Pan z nami?
2 - czy jest Pan zwolennikiem cienkich izolacji ( jak JBZ )
3 - jeżeli nie, to od jakiej grubości izolacji uważa Pan paroizolację za konieczną? Niezależnie od której strony jest „ocieplenie”
4- Czy może jest Pan przeciwnego zdania do nas ( ja i JBZ), że wilgoć w materiale izolacyjnym ma dla niego fatalne skutki.
Link do komentarza
Cytat

Raczej kontrowersyjne wypowiedzi nabijają posty i robi się ruch na Forum – a to zwiększa jego „poczytność”.


A tak na marginesie. To Forum ma już 11 lat, a nie około 6 ?


Ups. Redakcja juz odpowiedziała. icon_mrgreen.gif


Wiem! Choć w 2004 nie było logowania, ale pisząc "TU" miałem na myśli BD!
Gdyby moje wypowiedzi nabijały... nie byłoby bana.
A kontrowersyjne... pewien jestem, że umieszczanie izolacji termicznej za stałym odbiornikiem ciepła jest co najmniej kontrowersyjne. Podobnie jak brak paroizolacji - nawet gdy gruby styropian kleimy od zewnątrz!


Cytat

icon_smile.gif forum.budujemydom.pl istnieje od 2004 roku

Pozdrawiam
Marcin Szymanik


Proszę sprawdzić Panie Marcinie grudniowy nr z 99'.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
A ja mam dylemat
Cegła czy suporex ? icon_biggrin.gif
Cegła 25cm P+W - cena m2 ściany 50,10 zł
Suporex 400 24cm - cena m2 ściany 50,06 zł

I teraz dylemat:
Cegła - wiadomo jaka przewodność cieplna, musiałbym dać 20cm styropianu i wiecej tynków, ale dobra do murowania.

Suporex - największa wada, że 400-tka jest bardzo słaba i może rozlecieć sie przy transporcie ( mieli dużo reklamacji )Ale z Gorzkowic H+H mam do siebie na budowę ok 8km - chyba dadzą radę dowieść ? No i mniejsza grubość tynków, i styropian na ocieplenie 15cm, łatwiej docinać. Tylko te odpady przy transporcie :/ - może wyjść drożej zdecydowanie.
Może ktoś miał podobny dylemat i jak go rozwiązał ?

Dodam jeszcze:
Przewodność cieplna ściany z cegły:
przy 15 cm styropianu U = 0.2261 [W/m2K]
przy 20 cm styropianu U = 0.1781 [W/m2K]

Przewodność cieplna ściany z suporexu:
przy 15 cm styropianu U = 0.1683 [W/m2K]
przy 20 cm styropianu U = 0.1402 [W/m2K]

Różnica w cenie na m2 ściany przy styropianie EPS grubości 5cm to ok 6,3 zł czyli całe ściany droższe o 1260zł.
A i tak przewodność przy cegle słabsza od suporeksu.
Ryzykować i brać suporex ? Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Suporex czyli beton komórkowy jest łatwiejszy w murowaniu no i pozostałe roboty jak elektryka, c.o. łatwiej i szybciej i trochę taniej .Ja stawiałem swój dom z ytonga 36,5 współczynnik o ile dobrze pamiętam to 0,29. Zaglądnij na ytong energo ma lepszy współczynnik ale nie pamiętam ile. Jeżeli chodzi o transport i cenę to przy zakupie kompleksowej na cały dom na pewno dostaniesz ładny rabat i nie musisz szukać w pobliżu. Ja kupując materiał na swój dom znalazłem hurtownię oddaloną ponad 70 km bo mieli taniej niż hurtownie w pobliżu.Jakby nie patrzeć to zostawisz kilkadziesiąt tysiaków w hurtowni a to dla nich nie byle jaki klient icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Chyba jakoś ten suporex jest pakowany więc nie powinno być problemu z transportem(paleta z bloczkami ytonga jest owinięta folią termozgrzewalną). Zresztą zamawiasz w 100% towar a że w transporcie coś się wydarzy to powinien sprzedawca wadliwy towar wymienić. Tak większość hurtowników robi (mi dołożyli 30 szt bloczków betonowych bo były popękane).Więcej zachodu będzie przy murowaniu, trzeba uważać aby go nie poobijać i nie pokaleczyć.
Link do komentarza
Mam własnie postawiony stan surowy z pustaków z keramzytobetonu 24cm i jestem zadowolony. Myślę że każdy materiał znajdzie zwolenników i przeciwników

Mam własnie postawiony stan surowy z pustaków z keramzytobetonu 24cm i jestem zadowolony. Myślę że każdy materiał znajdzie zwolenników i przeciwników
Link do komentarza
Cytat

Mam własnie postawiony stan surowy z pustaków z keramzytobetonu 24cm i jestem zadowolony. Myślę że każdy materiał znajdzie zwolenników i przeciwników

Mam własnie postawiony stan surowy z pustaków z keramzytobetonu 24cm i jestem zadowolony. Myślę że każdy materiał znajdzie zwolenników i przeciwników


Widać że jesteś bardzo zadowolony (podwójny wpis) icon_biggrin.gif

A ile wyniósł cię m2 muru? Będziesz go docieplał?
Link do komentarza
przysnąłem na filmie, może dlatego, że dźwięk wyłaczyłem
ale
gdzie tam jest styro od środka?
czy to to taka zgaduj zgadula?

no i goowno mnie obchodzą produkcje innych
ja chcę pańską zobaczyć

(i to nie jakiś tam rurek i central wentylacyjnych, a tych domów ocieplanych od środka z dedykowanym projektem technicznym)
Link do komentarza
Zapraszam. jestem pewien, że nie można dawać izolacji termicznej za stałym odbiornikiem ciepła, jestem pewien, że przy grubości powyżej 12 cm ulegnie zawilgoceniu. Jestem pewien, że niedługo i Pan będzie się śmiał z tych co "izolują" by nie izolować. Izolacja służy do marginalizacji roli ogrzewania - czy mógłby mi Pan wskazać uczelnię ( poza UWM ) gdzie nie uczą o centralnym a uczą o izolacji?
Dokąd nie zacznie Pan izolować, dalej będzie Pan zakładał kotłownie w domach.
http://www.youtube.com/watch?v=cmIvC8iguX4...feature=related
Link do komentarza
Cytat

właściwa paroizolacja to taka, która zapobiegnie zawilgoceniu izolacji
jak ją położyć? szczelnie
mam nadzieję, że już wiesz wszystko


jak zwykle jestes bardzo bardzo bardzo pomocny icon_lol.gif

bardziej mnie interesował sposob praktyczny na szczelene położenie właściwej paroizolacji między ścianą murowaną a styropianem

Skoro styro mocuje sie na kołki to paroizolacja nie będzie szczelna, i jak przyczepić tę paroizolację do muru a później styro do paroizolacji (czyli folii?)
Link do komentarza
Cytat

Mogę się podłączyć?

Co to jest właściwa paroizolacja i jak ją połozyć?


Paroizolacja ma zabezpieczać izolację termiczną przed zawilgoceniem od wewnątrz. Oczywiście dotyczy odpowiednio grubych izolacji. Do współczynnika 0.3 W/m2 x K czyli około 10-12 cm styropianu i wilgotności względnej wewnątrz utrzymującej się w strefie komfortu termiczno wilgotnościowego, problem praktycznie nie istnieje. Im grubsza izolacja termiczna - tym zimniejszy tynk zewnętrzny - czyli więcej krzywej rosy od punktu rosy jest w przegrodzie termicznej.
Widać to na rys. nr 5 http://www.izoterm.waw.pl/asp_service/uplo...oszczednych.pdf
Potwierdzają to również próbki styropianu pobierane z domów ocieplanych 15 i więcej centymetrowym styropianem - 100cm 3 styropianu z elewacji ważyło od 4 do 7 g!
Jak się kładzie paroizolację… tak jak zawsze się kładło np. w dachu. Od „ciepłej” strony i na zakładkę.
Dodam, że jest to konieczne nawet przy mało skutecznym ocieplaniu z zewnątrz .

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...