Skocz do zawartości

Jak pozbyć się ścierniska na działce?


Kasiaol5

Recommended Posts

Witam. Jestem tu nowa więc proszę o wyrozumiałość. 

Borykam się z problemem dotyczącym scierniska na działce. Działka ta ma 29ar i w całości była oddana do roli i teraz jest na niej sciernisko i moje pytanie brzmi jak najlepiej i w szybki sposób pozbyć się tego i zamienić powoli w normalny teren ponieważ w przyszłym roku będzie tam planowo budowa domu. Teren jest dość spory i chciałabym go sobie jakość rozplanować. Bardzo dziękuję z góry za każdą odpowiedź :)

 

IMG_20190811_105729.jpg

Link do komentarza

Jeżeli ściernisko jest wysokie to możesz skosić wysoko wystające pozostałości po zbożu nisko kosiarką i tak zostawić,nic nie ruszaj bo teren masz na pewno równy i ziemia jest już ubita więc jak wjadą ciężkie maszyny to nie będą miały problemu z wjazdem i wyjazdem z działki.

Link do komentarza
9 godzin temu, Kasiaol5 napisał:

Co myślicie o pługofrezarce? Została mi doradzona. 

Oczywiście można, można też zaorać tylko jak pisałem wyżej wzruszysz już dobrze ubitą i ustabilizowaną warstwę ziemi. Abyś mnie lepiej zrozumiała to teraz na to ściernisko wjedziesz autem i wyjedziesz a spróbuj wjechać autem na pole zaorane czy po potraktowaniu pola pługofrezarką.

 

 

Link do komentarza

Gdyby to ściernisko miało być uprawiane, to można bawić się w głęboką orkę, bronowanie czy też działanie pługofrezarką, ale tu przecież ma w przyszłym roku być PLAC BUDOWY!

Mhytl dobrze radzi! Nic nie ruszać, tylko na bosaka nie chodzić!

Możesz pomyśleć o takiej wstępnej uprawie tych fragmentów dużej przecież działki, które nie będą bezpośrednio placem budowy, czy miejscem magazynowania materiałów budowlanych albo humusu.

Niektórzy inwestorzy mają w szczegółach zaplanowane urządzenie ogrodu i równocześnie z budową - nasadzają drzewka czy krzaczki...

Link do komentarza

Budowa jest przecież planowana dopiero na przyszły rok.  Zrozumiałem, że jednak celem jest pozbycie się tego ścierniska. I skoro działka jest duża to miejsca poza planowanym miejscem na sam dom, materiały budowlane i ruch samochodów można już jakoś zagospodarowywać. Łąka będzie dużo przyjemniejsza od widoku rżyska. Chociaż zgadzam się w pełni, że nie ma so ruszać części terenu pod przyszły plac budowy i dojazd do niego.

Link do komentarza
8 minut temu, Kasiaol5 napisał:

Dziękuję bardzo za rady, może faktycznie nie ma sensu tego ruszać. 

Jeżeli zależy Ci aby ściernisko a raczej resztki łodyg zboża zlikwidować to możesz wynająć traktor z lekkimi bronami i "wygrabić" całą działkę z resztek tej słomy i nic więcej bym nie robił oprócz wykoszenia za miesiąc całej działki np kosą spalinową bo szybciej wykosisz za pomocą kosy niż pchana kosiarką.

Link do komentarza
1 godzinę temu, mhtyl napisał:

Jeżeli zależy Ci aby ściernisko a raczej resztki łodyg zboża zlikwidować to możesz wynająć traktor z lekkimi bronami i "wygrabić" całą działkę z resztek tej słomy i nic więcej bym nie robił oprócz wykoszenia za miesiąc całej działki np kosą spalinową bo szybciej wykosisz za pomocą kosy niż pchana kosiarką.

Bardzo dziękuję. Tak też zrobię. :)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Trzeba było od razu napisać, że to pod dachem... 
    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...