Skocz do zawartości

Ile mogę oszczędzić i który projekt wybrać


Recommended Posts

Witam, jak w temacie zastanawiam się z narzeczoną nad wyborem dwóch projektów. Chciałbym  spytać o radę co zmienić żeby zaoszczędzić na budowie i wykończeniu. W obu projektach z pewnością chcemy się pozbyć kominka. Mam nadzieje, że dorzucicie parę fajnych pomysłów, byłbym wdzięczny :) . 
Projekt nr 1 - https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-szmaragdach-mb2922945355dc?gclid=CjwKCAjw7uPqBRBlEiwAYDsr1x4XIYHsypGus5Bse8BmdCEK8vQMAG7EWjBIlVc4ofyZCJFrUttNtxoCJEEQAvD_BwE
Projekt nr 2 - https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-zielistkach-15-me7a2445587a44 

Jeśli ktoś budował domy z tych projektów też byłbym wdzięczny za komentarz w tej sprawie :).
 

Link do komentarza

Do mnie bardziej przemawia Dom w Zielistkach - brak wciecia w bryle, mniejszy taras, mniejsza powierzchnia zabudowy, wyższa ścianka kolankowa, brak jaskółki, dach można chyba zmienic żeby był prosty, dwuspadowy, bez tego full zadaszenia nad tarasem, z tego co widzę tylko jedno okno dachowe (w Szmaragdach są trzy). Zmienilabym też okno narożne w kuchni na zwykłe, ciemno nie będzie.

Jak dom będzie usytuowany wzgledem stron świata?

Powodzenia w decydowaniu!

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Link do komentarza
26 minut temu, agnosta napisał:

Do mnie bardziej przemawia Dom w Zielistkach - brak wciecia w bryle, mniejszy taras, mniejsza powierzchnia zabudowy, wyższa ścianka kolankowa, brak jaskółki, dach można chyba zmienic żeby był prosty, dwuspadowy, bez tego full zadaszenia nad tarasem, z tego co widzę tylko jedno okno dachowe (w Szmaragdach są trzy). Zmienilabym też okno narożne w kuchni na zwykłe, ciemno nie będzie.

Jak dom będzie usytuowany wzgledem stron świata?

Powodzenia w decydowaniu!

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Dzięki za rady, jeśli dom w zielistkach to jaki pomysł na zadaszenie tarasu?  
Wschód słońca na 90 % będzie od tylnej ściany budynku. :) 

Link do komentarza
Dzięki za rady, jeśli dom w zielistkach to jaki pomysł na zadaszenie tarasu?  
Wschód słońca na 90 % będzie od tylnej ściany budynku.  
Czyli od strony tarasu?
Jest trochę idei zadaszenia, my będziemy mieć nad tarasem lekko przedłużony dach, w przyszłości chciałabym markizy automatyczne zamontować. Zależy jak bardzo potrzebujesz oszczędzić, tzn jaki masz budżet na dom ;)
Jeszcze mi się rzuciło w oczy ze w tym drugim projekcie strasznie dużo przestrzeni się marnuje na poddaszu na komunikację, szkody by mi było tych metrow korytarza.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Tak słońce od tarasu. budżet na dom  będzie około 400 tyś. Generalnie podjęliśmy decyzje i wybraliśmy projekt w szmaragdach. Byliśmy u architekta który zobrazował nam zalety tego projektu podczas budowy po kilku zmianach.  Podobno jest tańszy w budowie niż jego rywal.  
Jeszcze raz dziękuję za rady
A podzielisz się, tak w skrócie, czym uzasadnia to że te szmaragdy tańsze? Bardzo mnie to zaintrygowalo.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Głownie chodzi o powierzchnie dachu i przestrzenność w domu tzn. tutaj część tarasu jest już zadaszona co zmniejszy koszta tam trzeba by było kombinować z tym tarasem z zadaszeniem. A nam zależny w sumie na części zamkniętej tarasu. W dodatku usuwając szybę w salonie nie tracąc przy tym światła, mowie tu lewej stronie domu oszczędzamy nie małą sumę, zmienimy też okno narożne dzieląc je filarem przy samej budowie. co też pozwoli nam trochę zaoszczędzić, w projekcie nie będziemy też uwzględniać niezadaszonej części tarasu. Usuniecie kominka to jak już pisałem częściej + zamiana dużych okien na poddaszu na mniejsze,  z 2 metrowych np na 1 m. Jeśli chodzi o dach z 3 okien dachowych zostawimy jedno w łazience. I to chyba wszystkie zmiany. Architekt na dzień dzisiejszy wyliczył koszt SSZ na 150 tyśś chyba, że będziemy jeszcze zmieniać strop ale nad tym się zastanawiamy, musimy spytać się dokładnie na ten temat z osobą wykonującą tą pracę :). 
Jeżeli chodzi o dom w zielistkach tam musieli byśmy dodawać i usuwać w projekcie,  co praktycznie zmieniło by nam cały projekt. No i nie ma tak przestrzennej strefy dziennej jak w szmaragdach. Jeśli będę znał resztę szczegółów to dam znać :) .

Link do komentarza
6 godzin temu, Patryk.Satora napisał:

tutaj część tarasu jest już zadaszona

Domek b ładny. Ja bym zrezygnował z tego wygryzka tarasu na rzecz powiększenia salonu. Zadaszony taras bym zrobił przez przedłużenie części dachu, albo inaczej.

Wygryzek zmniejsza niepotrzebnie pow. salonu, wcale nie polepsza wyglądu domu, pogarsza ciepło nad tarasem (podraża termoizolację), ale tez i salonu.

A więc powiększyłbym salon o taras. :)

 

I jeszcze jedno - napalanie się na oszczędność 2,3 % jest niezdrowe - trzeba dokładnie przeanalizować, czy tanie nie będzie w sumie droższe.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...