Skocz do zawartości

Jak wyrównać krzywą ścianę?


Recommended Posts

Kupiłem stary dom i podczas przygotowań do remontu okazało się, że jedna ze ścian jest bardzo krzywa - odchylenia od pionu przekraczają 5 cm. Do przegrody przylega kuchnia i łazienka i poprowadzone są w niej nowe instalacje wodno-kanalizacyjne. W jaki możliwie łatwy sposób "wyprostować" tę ścianę?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/sciany-wewnetrzne/porady/26139-jak-wyrownac-krzywa-sciane

Link do komentarza
7 godzin temu, Gość Zbigniew napisał:

a w jaki sposób postawić taką konstrukcję, gdy na ścianie występują drzwi lub okna?

Gościu Zbigniew ie, zarejestruj się forum, pokaż te krzywizny na fotkach i wtedy będziemy mogli coś konkretnego Ci podpowiedzieć!

Oczywiście jeśli zależy Ci na naszej pomocy, bo może pytanie zadałeś ot, tak sobie...

Chociaż ja radziłbym nie bawić się w płyty gipsowe, tylko zrobić to prawdziwym tynkiem... może to i więcej roboty, ale w swoim domu, który jest wykończony tradycyjnie z zachował bym tę tradycję.

Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gość Wiesiek
Też właśnie szukałem jak to rozwiązać. Znalazłem, że robi sie to Uchwytach ES https://img.shmbk.pl/rimgsph/716216_5e16d5c0-e384-40a6-a6d4-0e1cd37fb3e9_max_900_1200_remont-domu-poczatek-salon-styl-nowoczesny.jpg
Link do komentarza
Gość Czego!

Płyty na ruszcie są nietrwale i słabe i zabiera m2. 5 cm można wyrównać łatwo zbijając tynk od strony przechylonej ściany i dokładamy trochę warstwy wyrównawczej w części gdzie brak tynku. Czasami wystarczy zbić tynk, który położono krzywo a ściana była prosta.

Link do komentarza
51 minut temu, Gość Czego! napisał:

  Czasami wystarczy zbić tynk, który położono krzywo a ściana była prosta.

 

Dobrze napisane. "Czasami". A czasami trzeba gdzieś zbić tynk, a w innym miejscu dołożyć kawałek płyty g/k. I nie na ruszcie, a na "plackach" klejowych. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji.

Link do komentarza
Dnia 19.02.2022 o 18:39, Gość Czego! napisał:

Płyty na ruszcie są nietrwale i słabe i zabiera m2. 5 cm można wyrównać łatwo zbijając tynk od strony przechylonej ściany i dokładamy trochę warstwy wyrównawczej w części gdzie brak tynku. Czasami wystarczy zbić tynk, który położono krzywo a ściana była prosta.

Jak w pomieszczeniu uciekają przekątne a parę cmm a wymagane jest że przekątnę są niezbędne to też będziesz kombinował z tynkiem?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...