Skocz do zawartości

Elewacja z drewna i blachy na rąbek stojący za 35 000 zł


Recommended Posts

Architekci, z którymi projektowaliśmy dom, zrozumieli nasze intencje i zaplanowali drewno na elewacji frontowej i bocznej. Natomiast na ścianie tylnej i bocznej - płaską blachę w kolorze grafitowym ułożoną na rąbek stojący identyczną jak na dachu - mówi Dominik, Członek Klubu Budujących Dom, który elewację układał w 2011 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/elewacje-domow/a/30494-elewacja-wykonczona-drewnem-i-blacha-na-rabek-stojacy

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Drewnianą elewację ułożył mój brat, pomagałem mu po powrocie z pracy. Deski, bez felców, przykręcał do drewnianego rusztowania nierdzewnymi wkrętami do drewna - ruszt ma "oka" o wys. 100 cm. Łaty kratownicy również powstały z modrzewia, więc pracują podobnie jak deski. Między deskami są szpary o szerokości 2 cm, dzięki którym wentylowanie oblicówki odbywa się z każdej strony. Dolna pozioma listwa rusztu stanowi skuteczną barierę przed gryzoniami.

Tak na oko to te przerwy między deskami mają chyba dwa, ale milimetry.:icon_wink:

Link do komentarza
57 minut temu, demo napisał:

Tak na oko to te przerwy między deskami mają chyba dwa, ale milimetry.:icon_wink:

Te 2 cm, to chodzi o szczelinę nie nie pomiędzy deskami tylko pomiędzy deskami i łatami.

Przynajmniej tak sądzę, bo sam też tak mam. Łaty, wiatroizolacja, kontrłaty i deski.

 

Gdyby pomiędzy deskami były szpary na 2cm, to

57 minut temu, demo napisał:

Dolna pozioma listwa rusztu stanowi skuteczną barierę przed gryzoniami.

mijałaby się to z celem...

(tak jak i cała elewacja)

:-)

 

Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...