Skocz do zawartości

Na jakiej wysokości włączniki światła?


Marcyśka

Recommended Posts

Ktoś tu na forum napisał, że gdy był dzieckiem zapalał światło kijkiem.
Mozna też zapalać pociągając za sznureczki - tak jak w lampkach.
Myślę, że trzeba montować na takiej wysokości na jakiej jest nam wygodnie (jak ktos już na forum napisał - zależnie od tego czy zapalsz światło ręką czy nogą itd.)
Link do komentarza
Ja mam na wysokości 90 cm od podłogi. Człowiek średniego wzrostu (175 cm), dosięgnie włącznika nie podnosząc rąk, t.j. z minimalnym wysiłkiem, włącznik będzie też łatwo dosięgalny dla dzieci. Włącznik na wysokości 90 cm nie będzie przeszkadzał meblom, gdyby zaszła potrzeba przesunięcia ich do ściany, gdyż wysokość standardowego stołu oraz krzeseł z oparciem nie przekracza 85 cm.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 lata temu...
Na jakiej wysokości włączniki światła?

Najważniejsze to zadać sobie pytanie, jeżeli już obniżamy to z jakiego powodu?
Czy dlatego, żeby dziecku było wygodnie? gdyż ma ono dopiero kilka latek i nie dosięga do nich?
Jak ktoś trafnie spostrzegł dzieci szybko rosną, a włączniki świateł pozostają na tej wysokości.

I tu pojawia się nie lada dylemat. Standardowo bowiem przyjęło się, że włącznik / wyłącznik światła montowany jest na wysokości 140/150 cm. Więc idąc w gości szukamy u innych włącznika na danej wysokości do której jesteśmy przyzwyczajeni czyli np 70 cm od podłogi i tak samo działa to w drugą stronę. Niespecjalnie wygodne rozwiązanie.

Utrzymując się przy powyższym w trosce o dziecko kontakty które są bardzo poważnym zagrożeniem zdrowia bądź życia powinny być montowane przy suficie, a tego nie robimy dlaczego?.

Są inne rozwiązania:

Powstało wiele gadżetów które ułatwiają dzieciom włączanie światła np. PODIUM z antypoślizgową powierzchnią, włączniki na klaśnięcie lub sprytne urządzenie tzw przedłużacz włącznika światła wszystko dostępne choćby na allegro.

Inne powody obniżonych włączników pozostawiam do przemyśleń osobistych.

Pozdrawiam

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Szczególnie to podium wydaje się doskonałym rozwiązaniem. Tylko się zastanawiam czy postawić po jednym w każdym pomieszczeniu pod wyłącznikiem, czy może dziecko ma je nosić ze sobą? Ja mam dość latania i zapalania światła mojej 4-latce w mieszkaniu 70 metrowym, w domu nie wyobrażam sobie wogóle. Ale każdy robi jak mu pasuje.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...