Skocz do zawartości

Meldunek w domu bez odbioru


Recommended Posts

Cytat

To się najczęściej nazywa mieszkanie "na dziko".Są wprawdzie ludzie którzy mieszkają na parterze domu ciągle budując piętro. Ktoś jednak ten dom zaopiniował i dopuścił do użytku.


Właśnie wczoraj dzwoniłam do Gminy w której buduję dom z podobnym pytaniem tzn. Jakie dokumenty są potrzebne do zameldowania się : numer posesji tzn. trzeba w gminie wystąpić o nr porządkowy domu i wcale nie musi być zgłoszony do odbioru, dziennik budowy, wymeldowanie z poprzedniego miejsca zameldowania, dowody osobiste, wypełnić jakiś wniosek na miejscu a podstawowy warunek to taki że musi się mieszkać w domu w którym się chce być zameldowanym.Oczywiście trzeba też przedstawić akt notarialny, pozwolenie na budowę. Mój mąż był zameldowany w domu który nie był oddany do użytkowania i zameldowano go zgodnie z wymogami poprostu przedstawia się dziennik budowy i jeżeli dom ma dach, okna, kanalizację, wodę i prąd to powinni urzędnicy bez problemu zameldować . No cóz a jak jest w innych gminach to ja nie wiem.Ale jeżeli przebywa sie w jakimś domu dłużej niż kilka dni to ma się wręcz obowiązek zameldować więc urzędy nie powinny robić problemów.pozdrawiam kariba
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...