Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Bramy garażowe. Które rozwiązanie wybrać?


Recommended Posts

Najważniejszą cechą, którą różnią się bramy garażowe między sobą, jest sposób ich otwierania. Inne istotne parametry, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie, to termoizolacyjność, rodzaj zabezpieczeń antywłamaniowych, komfort użytkowania i estetyka. Nie bez znaczenia są różnice w cenie. Najtańsze wrota kupimy już za niespełna 1000 zł, ale w sprzedaży są też modele kosztujące kilkakrotnie więcej.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/garaz/a/7290-bramy-garazowe-ktore-rozwiazanie-wybrac

Link to postu

W ograniczeniu strat ciepła przez przegrody musimy również pomyśleć o szczelnym zamknięciu garażu. Producenci bram garażowych zdają sobie z tego doskonale sprawę oferując bramy o niskim współczynniku U i odpowiednim systemie uszczelek. Ustawodawca podniósł poprzeczkę a producenci znakomicie odnajdują się w nowych realiach. Przykładem mogą być bramy garażowe wiodących producentów.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
Ciepła brama to podstawa.Kiedyś w garażu mieliśmy taką zwykłą blachę, bez ocieplenia. Po wewnętrznej stronie w mroźne poranki sporo wilgoci się skraplało i to zostawało wewnątrz. Czasami zamarzało na progu. Teraz mamy ocieploną segmentową i takie rozwiązanie ma sens. Do tego identyczny pod względem sterowania mechanizm jak w bramie (Beninca) i sterowanie wszystkiego jednym pilotem to po prostu wygoda i szybsze (bez zbędnego wychładzania) wjechanie do środka.
Link to postu
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość Sobczak

Brama jak to brama. Przyda się do niej też napęd. Bo kto lubi wysiadać z ciepłego samochodu na zimno lub deszcz? Lepiej jednak nacisnąć przycisk na pilocie i poczekać w cieple ;) Wygodniej, nieprawdaż?

Link to postu
  • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...