Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
niktwazny

Darowizna działki, budowa na działce rolnej, wniosek o warunki zabudowy

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Czeka mnie podział, darowizna no i budowa. Mam w związku z tym kilka pytań. W załączeniu mapka z moim planem podziału działki.

Całość do podzielenia to 4,4 ha na 3 osoby – dzieci obecnego właściciela. Gmina nie ma MPZP, jest studium. Grunty rolne kat IV. Szarym kwadratem na dz. A oznaczony istn budynek mieszkalny. Czerwonym na dz. C planowany dom.

Planowany podział:
B, C, F, G, H – osoba 1
D, E – osoba 2
A – osoba 3
 

1. Rozumiem, że kolejność załatwień w moim przypadku to:
- geodeta - wykonanie i uzgodnienie w gminie projektu podziału, potem MDCP, wytyczenie
- notariusz – akty darowizny/przekazania(?), księgi wieczystej
- wniosek o warunki zabudowy
- odrolnienie(w tym przypadku niekonieczne, czy to zależy od warunków zabudowy)
- architekt – pozwolenie na budowę

Czy coś pominąłem? Czy wniosek o WZ składać gdy już działki będą na mnie? Czy można wcześniej i nie będzie przeszkód przy pozwoleniu na budowę?

 

2. Jak i na czym można tutaj zaoszczędzić, rozumiem, że w przypadku notariusza taksa jest zależna od wartości działki zadeklarowanej przeze mnie i tu kwoty będą jednakowe u każdego notariusza?

 

3. Prośba o potwierdzenie, że nie będzie przeszkód w wybudowaniu na dz. C o wymiarach 54x31m domu o wymiarach 9,73m x 13,85m i zmieszczeniu jeszcze wiaty na 3 samochody.

 

4. Przez środek działki B przebiega sieć gazowa(od działki G do I i odgałęzienie do budynku na dz A) czy jest szansa, że po podziale, uzbrojeniu jeszcze w prąd, woda jest, kanalizacja prawdopodobnie będzie, przepisaniu i uzyskaniu na tą działkę WZ uda się kiedykolwiek wyegzekwować od gazowni na ich koszt przebudowę sieci gazowej tak aby odsłonić działkę na cele budowlane?

 

5. W tym rejonie planowana jest budowa kanalizacji, w tamtym roku był projektant i uzgadniał jej przebieg po działce C tak aby była możliwość wpięcia planowanego budynku. Miał też inny plan jej przebiegu, taki, że ze względów grawitacji, podpięcie się nie byłoby możliwe. Nic nie podpisywaliśmy, nie mamy potwierdzenia jak ta kanalizacja byłaby prowadzona. Jak można uzyskać info co do jej przebiegu? Jak tego dopilnować? Z tego co wiem, przy pozyskiwaniu PnB na taką inwestycję powinienem otrzymać pismo z urzędu o planach? Czy nie koniecznie?

aaaaa.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Klamka zapadła Kupiłem cegłę cięta.   Czym kleić? Klejem do klinkieru? Wcześniej cegły zagruntować unigruntem z obu stron? Na końcu pomalować delfinem?  
  • Gość john
   Contact us at the company Email address: thabizolocashloans@gmail.com thabizolocash@financier Whatsapp: +27 67 089 3790 FOR LOANS
  • Gość john
   Drogi Poszukiwaniu Pożyczki, Jestem dyrektorem Paul Thabizolo Cash Loans Limited, Pożyczki gotówkowe Thabizolo to licencja na legalną pożyczkę inwestycyjną, którą oferujemy pożyczki dla osób fizycznych, osób fizycznych i przedsiębiorstw, a także udzielanie pożyczek niezawodne usługi i inwestycje dla różnych klientów / potencjalnych poziomów o przystępnej stopie procentowej wynoszącej 3%, przy minimalnej kwocie pożyczki wynoszącej (5000 USD / EUR) dla maksymalnej kwoty pożyczki (500 000 000 USD / EUR) z czas trwania od 1 roku do 25 lat. Skontaktuj się z nami w firmie Adres e-mail: thabizolocashloans@gmail.com thabizolocash @ financier Whatsapp: +27 67 089 3790
  • pomierzę w sobotę i odpisze blacha prosta dach stary ze 20 lat. krokwie w dobrym stanie zaimpregnowane
  • Wiesz co, raczej ciężko sobie wyobrazić nakładanie XPS na 2m wysokości i jednocześnie zasypywać to kamieniem drenażowym. No oczywiście można by to zrobić jednowarstwowo, ale w takim razie po co miałby być klej do XPS? Ale tu nasuwa mi się kolejna myśl ponieważ na instrukcji kleju do XPS Tytan Eos jest podane żeby nakłądać pionowymi pasami czyli nie obwodowo. Zastanawiałem się czemu przecież w ten sposób woda moze podchodzić do góry, ale z drugiej strony taki klej nie jest wodoodporny więc nałożony obwodowo i tak nie uchroni przed wilgocią za XPSem  byc może te pionowe paski są w celu drenażu ewentualnej wody za XPSem. Zastanawiam się jeszcze czy samą ławę smarować masą KMB na wysokości drenu? Raczej tak? Bo pozioma izolacja na ławie jest z papy
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...