Skocz do zawartości

Darowizna działki, budowa na działce rolnej, wniosek o warunki zabudowy


Recommended Posts

Witam wszystkich,

Czeka mnie podział, darowizna no i budowa. Mam w związku z tym kilka pytań. W załączeniu mapka z moim planem podziału działki.

Całość do podzielenia to 4,4 ha na 3 osoby – dzieci obecnego właściciela. Gmina nie ma MPZP, jest studium. Grunty rolne kat IV. Szarym kwadratem na dz. A oznaczony istn budynek mieszkalny. Czerwonym na dz. C planowany dom.

Planowany podział:
B, C, F, G, H – osoba 1
D, E – osoba 2
A – osoba 3
 

1. Rozumiem, że kolejność załatwień w moim przypadku to:
- geodeta - wykonanie i uzgodnienie w gminie projektu podziału, potem MDCP, wytyczenie
- notariusz – akty darowizny/przekazania(?), księgi wieczystej
- wniosek o warunki zabudowy
- odrolnienie(w tym przypadku niekonieczne, czy to zależy od warunków zabudowy)
- architekt – pozwolenie na budowę

Czy coś pominąłem? Czy wniosek o WZ składać gdy już działki będą na mnie? Czy można wcześniej i nie będzie przeszkód przy pozwoleniu na budowę?

 

2. Jak i na czym można tutaj zaoszczędzić, rozumiem, że w przypadku notariusza taksa jest zależna od wartości działki zadeklarowanej przeze mnie i tu kwoty będą jednakowe u każdego notariusza?

 

3. Prośba o potwierdzenie, że nie będzie przeszkód w wybudowaniu na dz. C o wymiarach 54x31m domu o wymiarach 9,73m x 13,85m i zmieszczeniu jeszcze wiaty na 3 samochody.

 

4. Przez środek działki B przebiega sieć gazowa(od działki G do I i odgałęzienie do budynku na dz A) czy jest szansa, że po podziale, uzbrojeniu jeszcze w prąd, woda jest, kanalizacja prawdopodobnie będzie, przepisaniu i uzyskaniu na tą działkę WZ uda się kiedykolwiek wyegzekwować od gazowni na ich koszt przebudowę sieci gazowej tak aby odsłonić działkę na cele budowlane?

 

5. W tym rejonie planowana jest budowa kanalizacji, w tamtym roku był projektant i uzgadniał jej przebieg po działce C tak aby była możliwość wpięcia planowanego budynku. Miał też inny plan jej przebiegu, taki, że ze względów grawitacji, podpięcie się nie byłoby możliwe. Nic nie podpisywaliśmy, nie mamy potwierdzenia jak ta kanalizacja byłaby prowadzona. Jak można uzyskać info co do jej przebiegu? Jak tego dopilnować? Z tego co wiem, przy pozyskiwaniu PnB na taką inwestycję powinienem otrzymać pismo z urzędu o planach? Czy nie koniecznie?

aaaaa.pdf

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...